2024 m. gegužės 24 d.

 

Latvijos policija šturmu gina autorių teises

2
Paskelbta: 2013-05-17 13:49 Autorius: LETA, ekspertai.eu

Liepojos universiteto doktorantas ir vienos Liepojos mokyklų istorijos mokytojas Pavelas Juras buvo šokiruotas – išėjusį iš namų ir ketinantį eiti į pamokas jį sulaikė keturi Kovos su ekonominiais nusikaltimais skyriaus policininkai. Jie surengė jo namuose kratą, paėmė kompiuterį ir dvi valandas tardė. Jis pripažintas įtariamuoju pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl autorių teisių ar gretutinių teisių pažeidimo, kai padaroma esminė žala įstatymo apsaugoto asmens interesams. Už tokį nusikaltimą mokytojui gali būti atimta laisvė iki dvejų metų, skirti priverstiniai darbai ar piniginė bauda.

Pavelas aiškina, kad taip atsitiko dėl jo sukurto tinklalapio www.pavelsjurs.lv, kuris skirtas moksleiviams, norintiems mokytis istorijos. Tinklalapyje skelbiamas mokytojo parengtas paskaitos garso įrašas, įvairi metodinė medžiaga ir Valdžio Klišano knygos „Istorija vidurinei mokyklai“ nuskenuota medžiaga. Už šio puslapio sukūrimą internete jaunasis pedagogas buvo gavęs padėką iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Vaikai dažnai neturi lėšų įsigyti mokymosi medžiagą, todėl Pavelas palengvino jiems mokymosi galimybes.

Tačiau leidyklos "Apgādu Zvaigzne ABC" valdybos pirmininkė Vija Kibloka policijai įteikė pareiškimą dėl neteisėtos mokytojo veiklos. Šiuo metu tinklalapis yra užblokuotas, o P. Juras sako, kad tai padaryta neteisėtai – tinklalapis yra jo intelektinė nuosavybė, be to, vaikams dabar egzaminų metas, jie negali deramai jiems pasirengti.

Mokytojas, iš kurio atimtas jo darbo įrankis (kompiuteris), klausia, ar tikrai tokiais represyviniais metodais reikia spręsti problemą. Jis jokios naudos iš tinklalapio nėra gavęs, tik mokėjęs už jo išlaikymą. Jis pripažįsta, kad pažeidė autorių teisių įstatymą, bet nemano, kad būtent taip reikėtų elgtis. Juk visi kopijuoja mokymosi medžiagą, kuria naudojasi lavinimosi įstaigose. Tada visus reikėtų teisti, kurie atsišvietė knygų lapus ir mokosi. Pavelas ironizuoja, kad tuo metu, kai visoje valstybėje knibždėte knibžda lerngvatinio apmokestinimo bendrovės, policija susiranda mokytoją Liepojoje.

Pavelas Juras parašė laišką leidyklos valdybos pirmininkei, prašydamas taikaus sutarimo šioje kriminalinėje byloje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. aha
(2013-05-19 21:56:08)
(78.60.76.111) Parašė:

tik Lietuvoje į vagis žiūrima kaip į aukas, o į besiginančius apvogtuosius - kaip į agresorius. Pirmojo komentaro pavyzdys gerai parodo, kiek plačiai budulių prisidaugino ant Lietuvėlės. Jeigu aš vogsiu pvz. mobilius telefonus ir dovanosiu juos vaikučiams, ir tuo pačiu vaidinsiu geradarį, tai mane pagavus už rankos, galėsiu gintis, kad valstybėje daug vargšų vaikų be telefonų, o Afrikoje iš bado be mūsų pagalbos mirštama? kada bukagalviai atsikratys sovietinių zekų mąstysenos ir supras, kad įstatymo reikia laikytis?1. Juras
(2013-05-17 15:05:43)
(69.46.80.2) Parašė:

Šiurpu. Šlykštūs metodaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai