Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja Selija Levin pranešė, kad birželio 24–28 dienomis Seimo delegacija (Algirdas Butkevičius – delegacijos vadovas, Kęstutis Masiulis, Rita Tamašunienė, Egidijus Vareikis ir Emanuelis Zingeris) dalyvaus įtemptoje Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijoje Strasbūre (Prancūzijos Respublika), kurioje spręs dėl vis labiau agresyvėjančios Rusijos Federacijos grįžimo į ETPA klausimą bei rinks Europos Tarybos (ET) generalinį sekretorių.
Apie tai skelbiama pranešime visuoemeni „Seimo delegacija ETPA sesijoje spręs Rusijos Federacijos grįžimo į ETPA klausimą“.
„Birželio 24 d., numatytas balsavimas dėl rezoliucijos „Stiprinant Parlamentinės Asamblėjos sprendimų dėl įgaliojimų ir balsavimo priėmimo procesą“. Jei bus pritarta šiai rezoliucijai, bus sudarytos procedūrinės sąlygos Rusijos Federacijos delegacijai įteikti savo įgaliojimus šioje ETPA sesijoje.
Šia rezoliucija taip pat siekiama keisti ETPA procedūrų taisykles, siaurinant sankcijų dėl esminių priežasčių – ET Statuto pažeidimų – taikymą. Jei rezoliucija bus priimta, jau antradienį, birželio 25 d., būtų tvirtinami Rusijos Federacijos delegacijos įgaliojimai, o pagal priimtus procedūrų pakeitimus nebebūtų galima suspenduoti delegacijos teisės balsuoti, pasisakyti ir būti atstovaujamai ETPA.
Seimo delegacija yra įpareigota Seimo 2018 m. rugsėjo 26 d. rezoliucijos ir Seimo Užsienio reikalų komiteto nebalsuoti už ET Statuto pakeitimus ir kitus ETPA sprendimus, kurie leistų organizacijos normas pažeidusiai valstybei narei dalyvauti organizacijos veikloje pilnomis teisėmis net ir neįvykdžius ETPA sprendimų.
2019 m. gegužės 17 d. vykusioje ET Ministrų Komiteto sesijoje Helsinkyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė mūsų valstybės nepritarimą procedūrų pakeitimams, kuriais siekiama sudaryti palankias sąlygas Rusijos Federacijos delegacijos vienašališkam sugrįžimui į ETPA.
Vis labiau agresyvėjančios Rusijos Federacijos delegacijos dalyvavimo ir atstovavimo teisės ETPA buvo suspenduotos 2014 m. ir 2015 m., reaguojant į Rusijos įvykdytą Krymo okupaciją ir aneksiją, ir agresiją prieš Ukrainą. ETPA priėmė dvi rezoliucijas, kuriomis pasmerkė šiuos Rusijos veiksmus, kaip šiurkščiai pažeidžiančius tarptautinę teisę ir nesuderinamus su ET Statuto nuostatomis. Nuo 2016 m. Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje, nes, boikotuodama ETPA sankcijų mechanizmą, neteikia ETPA akreditacijai savo įgaliojimų (jie turi būti atnaujinami kasmet).
Šioje sesijoje, birželio 26 d., taip pat bus renkamas ET Generalinis sekretorius. Juo gali tapti Belgijos vicepremjeras, užsienio ir Europos reikalų bei gynybos ministras Didjė Raindersas (Didier Reynders) arba Kroatijos vicepremjerė, užsienio ir Europos reikalų ministrė Marija Pejčinovič Burič (Marija Pejčinović Burić). Šiuo metu Generalinio sekretoriaus pareigas eina antrai penkerių metų kadencijai iš eilės išrinktas Torbjornas Jaglandas (Thorbjørn Jagland)“, - rašoma pranešime.
Taip pat informuojama, kad sesijos metu taip pat bus svarstoma Seimo nario E. Zingerio parengta rezoliucija dėl Boriso Nemcovo nužudymo tyrimo.
Šaltinis: lrs.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:7c9c:d17c:301f:705a | 22:54:07
Nr.12-am: kas tėvas, gali pasakyti tik motina, o patvirtinti tik mokslinis tyrimas. Būna daug netikrų tėvų....
Lora
IP 78.58.59.215 | 20:44:13
10.Darijus, viltis...yra durnių motina, o kas jų tėvas? Tikėjimas? :) Profams tinka abu :)...