Tramdomieji marškiniai (raudoname stačiakampyje), skirti psihinių problemų turintiems žmonėms, bus geras pagalbininkas padedant vakcinuoti tuos, kurie nesupranta to būtinybės. |
Seime lapkričio 10 d. priimtas ir netrukus Lietuvos lyderio Gitano Nausėdos pasirašytas naujasis Karo policijos įstatymas, įsigaliosiantis nuo 2021 m. sausio 1 d., sulaukė įvairių vertinimų.
Daliai visuomenės šis teisės aktas sukėlė kol kas neatsakytų klausimų, kita dalis visuomenės mūru stoja už šį įstatymą (apie tai po straipsniu pateiktose nuorodose).
Tuo tarpu Lenkija š. m. spalio 8 patvirtino įstatymą, reglamentuojantį priverstinį savo gyventojų vakcinavimą (su šiuo dokumentu galima susipažinti ČIA).
Su įspūdingu dokumentu išverstu į lietuvių kalbą galite susipažinti ČIA.
Trumpai pažiūrėkime, kaip kovoti su pasauline koronaviruso pandemija ir žmonių neišprusimu seksis tvarkytis mūsų strateginei kaimynei.
Palyginus, kai kuriuose epizoduose Lietuvoje priimtas įstatymas yra ne toks smulkmeniškas, kaip pas kaimynus, kalbant apie jėgos naudojimą prieš civilius gyventojus, kovojant su virusu.
Pavyzdžiui Lietuvoje, karo policininkas be teismo sprendimo svečiuodamasis pas civilį namuose, laisvai galės su bendrauti su juo net iki 24 valandų ir tik tada pranešti prokurorui.
O štai Lenkijoje toks bendravimas ribojamas ne daugiau kaip iki keturių valandų. Tik tada, jei reikia, prievarta gali būti pratęsiama dar šešioms valandoms ir, taip pat kaip Lietuvoje, ne ilgiau kaip iki 24 valandų.
Iš kitos pusės, lenkiškame dokumente labai aiškiai įvardijamas (skirtingai negu Lietuvoje – nutylimas) tokio įstatymo tikslas – prievartinis vakcinavimas tų žmonių, kurie nesupranta to prasmės ar iš vis neteisingai suvokia gyvenimą.
Lenkiško dokumento fragmentas. |
Jūsų dėmesiui ištrauka iš gruodžio 15 d. „PressJazz TV“ laidos „2K+“, kurioje ir apžvelgiama Lenkijoje galiosianti tvarka, kovojant su koronavirusu ir žmonių tamsumu, kai jau kokybiškos vakcinos atkeliaus į valstybę.
Susiję:
Karo policijos įstatymas sulaukė garsių visuomenės veikėjų palaikymo, tačiau esminiai klausimai lieka nepaliesti
„Delfi.lt“ pabandė panagrinėti Karo policijos įstatymą, tačiau labiau domino skiepai ir komentarai internete
Į naujojo Karo policijos įstatymo gynybą stojo Vytauto Radžvilo bendražygis
TARAS IVANEC išaiškinimas, tai kažkas ypatingo: Karo policijos įstatymo „Aiškinamasis raštas“
Karo policijos įstatymas: su sulaikytuoju civiliu, karo policininkai turės galimybę bendrauti visas 24 valandas
Komendanto valanda koronavirusui turėtų suduoti stiprų smūgį, tačiau ją įvesti kol kas dar delsiama
Spaudos konferencija apie ULTRAįstatymą, kurį jau pasirašė valstybės lyderis G. Nausėda
2K+: ypatingos svarbos įstatymas priimtas paskutinę praėjusios kadencijos Seimo dieną be diskusijų
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]