Išmaniųjų telefonų asortimentas didėja net ne dienomis, o valandomis. Didieji telefonų gamintojai siūlo visą galybę mobilių sprendimų, kurie gali patenkinti net ir išrankiausio vartotojo poreikį. Šį kartą turėjome garbės pratestuoti išmanųjį telefoną "LG Optimus G" (LG-E975), kuris didžiąja dalimi identiškas populiariajam "Google Nexus 4" (pastarasis taip pat gaminamas LG gamyklose).
Reikia paminėti, kad "LG Optimus G" kaina svyruoja ties 1 350 litų riba – panašiai, kaip ir "Galaxy S III", bet aparatine platforma labai panašus į anksčiau apžvelgtą "Sony Xperia Z", kuris savo kaina nuo "Optimus G" skiriasi gana nemažai ("Sony" flagmaną šiuo metu galima surasti už maždaug 1 600 litų). Tad apžvalgoje palyginsime tiek su vienu, tiek su kitu konkurentu.
Komplektacija ir dizainas
"LG Optimus G" komplekte galima rasti maitinimo adapterį su universaliu mikro- USB laidu (gali būti jungiamas tiek į kompiuterio USB lizdą, tiek į patį maitinimo adapterį), firminės "LG QuadBeat" ausinės (In-Ear tipo) su keliais guminių pagalvėlių komplektais, nedidelė vartotojo instrukcija, metalinė adatėlė, padedanti įdėti / išimti SIM kortelę, ir pats išmanusis telefonas.
Kartu su telefonu – įkroviklis, ausinės su papildomu guminių pagalvėlių rinkiniu, mikro-SIM metaliukas |
Korpusas pagamintas iš plastiko, aplink ekraną matyti šviesus apvadas (greičiausiai plastikinis). Viršutinėje dalyje rasime 3,5 mm garso įvestį ausinėms, dešinėje pusėje – įjungimo / išjungimo mygtuką, apačioje – mikrofono ertmė ir mikro-USB lizdas ir dar keli varžteliai.
Apatinėje briaunoje – mikro-USB lizdas ir mikrofono niša |
Ekrano apačioje – jutikliniai mygtukai, paprastai užgęstantys po 1,5 sekundės |
Kairėje viršutinėje briaunos dalyje – įjungimo / išjungimo mygtukas |
Viršutinėje dalyje – 3,5 mm ausinių lizdas |
Kairėje viršutinėje dalyje – garso reguliavimo mygtukas, kuris tinka ir fotografavimui |
Kairėje – garso mygtukai ir paslėptas mikro-SIM lizdas, kuris atidaromas, pasinaudojant komplekte esančia metaline adatėle. Pats adapteris, panašu, padarytas iš metalo, taigi turėtų nesulūžti ilgiau, nei taip atsitiko su "Sony Xperia Z" plastikiniu micro-SIM kortelės rėmeliu.
Smailus antgalis kišamas į nišą, išstumiamas micro-SIM kortelės “stalčiukas” |
Nugarinėje dalyje yra 13 MP raiškos kamera su LED blykste (viršutinė pusė) ir pailga garsiakalbio ertmė (kairėje apatinėje pusėje). Po plastikiniu dangteliu slepiasi ličio polimerų baterija (2 100 mAh talpos), tačiau kad iki jos prieitume, tektų atsukti kelis nedidelius šešiakampius varžtelius.
Nugarinėje viršutinėje dalyje – 13 MP kamera su LED blykste. Matoma ir nugarėlės faktūra |
Kalbant apie ergonomiškumą, reikėtų paminėti, kad "LG Optimus G" priekinės pusės viršutinė dalis, kuri paprastai liečiasi su ausimi pokalbių metu, yra tarpinis atvejis tarp "Galaxy S III" ir "Sony Xperia Z". "Samsung" telefono viršus suapvalintais pakankamai smarkiai, kad nesijaustų jokių aštresnių atbrailų, o "Optimus G" atveju kampas kiek statesnis. Antra vertus, jis nėra toks nemaloniai aštrus, kaip "Xperia Z" atveju (pastarojo naudoti balso skambučiams tikrai dažnai nesinori).
Briaunos iš nugarinės dalies suapvalintos, sprendimas patogus ir ergonomiškas |
Plastikinis korpusas iš apatinės dalies yra suapvalintas, kad jį būtų galima patogiai laikyti bei sukioti rankoje. Ekranas savo dydžiu gal šiek tiek didokas naudoti viena ranka (eilinį kartą tenka įsitikinti, kad tam reikalui optimalus yra 4,3“ variantas, max. 4,5“), tačiau vidutinei vyriškai rankai tas visai įmanoma, kad būtų galima pasiekti visus ekrano kampus.
"LG Optimus G" ekranas atitinka visus 2012 metų flagmanų reikalavimus: turime 4,7“ įstrižainę su 1280 x 768 taškų raiška. Kaip stipriąją šio išmaniojo telefono savybę reikia paminėti IPS technologijos pagrindu sukurtą ekraną, kuris matymo kampais per plauką nusileidžia AMOLED (lyginta su "Galaxy S III"). |
Tokie įspėjimai pasirodys, kai išmaniojo telefono temperatūra pasieks 35′C |
Esant maksimaliam ryškumo lygiui, "Optimus G" šiek tiek lenkia buvusį "Samsung" flagmaną, kalbant apie spalvų atvaizdavimo korektiškumą.
Palyginti su "Xperia Z" ekranu, "Optimus G" esantis TrueHD IPS pranašesnis visa galva tiek matymo kampais, tiek spalvų sodrumu ir šiek tiek maksimaliu ryškumo lygiu.
Taip matysis ekranas, kai šviečia tiesioginiai saulės spinduliai (ekrano ryškumas – 100%) |
Žemiau pateiktos "LG Optimus G" vartotojo sąsajos nuotraukos:
Komunikacinės galimybės
Išmanusis telefonas "LG Optimus G" turi beveik viską, ko reikia šiandienos "protingam“ telefonui, o šiuo atveju turime:
- 2G – GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
- 3G – HSDPA 900 / 2100 MHz
- 4G – LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
- Bluetooth 4.0 + A2DP
- NFC (Near field communication)
Testų metu iš Wi-Fi modulio pavyko išspausti 49 Mbit/s ir 70 Mbit/s duomenų perdavimo spartą (atitinkamai parsisiuntimas ir išsiuntimas). Signalo stiprumas ir ryšio stabilumas taip pat nepavedė tiek visai šalia Wi-Fi prieigos taško, tiek ir viešose vietose.
Teste "Rightware BrowserMark 2.0", naudojant naršyklę "Google Chrome", surinkta 1 834 balai. Tai šiek tiek mažiau nei "Sony Xperia Z" (2 068 balai) ar "Xperia V" (2 042 balai), tačiau praktinio skirtumo nebuvo matyti – "Optimus G" veikė pakankamai sparčiai ir stabiliai viso naršymo internete metu.
Garso posistemė ir multimedijos galimybės: garsiakalbiai, ausinės ir garso kokybė
Garso posistemės galimybės paliko dvejopą įspūdį. "LG Optimus G" atveju galima pažymėti, kad gamintojas akcentuoja būtent individualų muzikos klausymąsi ir filmų / vaizdo klipų žiūrėjimą. Integruotas garsiakalbis, švelniai tariant, pasirodė gana silpnai. Remiamasi išskirtinai aukštais dažniais, maksimalus garso lygis ilgai klausytis muzikos netinka (nebent norisi kam nors sukelti galvos skausmą).
Garsiakalbis nugarėlės kairėje apatinėje dalyje – kokybės vis dėlto pritrūko |
Antra vertus, gana maloniai nustebino komplekte esančios "LG QuadBeat" ausinės. Iš nuotraukos matyti, iš kur atsirado žodis "Quad" – panaudotos dvigubus guminės pagalvėlės. Ausines įsikišus į ausis, susidaro įspūdis, tarsi esate panėręs po vandeniu, – prie šio jausmo reikia priprasti. Iš ausinių pliusų galima paminėti gerą izoliaciją nuo aplinkos triukšmų, sukuriamą didelį slėgį (žemų dažnių gerbėjams tikrai patiks).
Vidutiniai dažniai subalansuoti gana gerai, tačiau daug kas priklausys nuo to, kaip ausyse „sėdės“ ausinės: jei labai sandariai, bosas gali šiek tiek užgožti vidutinius dažnius, tad teks pasidarbuoti vienodintuvu (pastarojo LG standartinis grotuvas neturi). Apskritai kalbant, vidutiniai dažniai skamba tikrai neblogai, o daugumoje atvejų žemi dažniai jų neužgožia.
"LG QuadBeat" ausinės – konstrukcija šiek tiek abejotina, tačiau kokybės užteks absoliučiai daugumai žmonių |
Taip pat norėjosi kiek švaresnių ir išraiškingesnių aukštų dažnių (ypač įjungus "Dolby Mobile" režimą, kuris palankesnis žemų dažnių gerbėjams), tačiau galima konstatuoti, jog absoliučiai daugumai vartotojų esamų komplekte ausinių kokybės visiškai užteks. Ir čia galima pagirti gamintoją, mat šioje kainų kategorijoje sunku rasti telefonų, turinčių tokio lygio ausines.
Snobai, aišku, turės prie ko prikibti: ausinių konstrukcija ergonomikos atžvilgiu galėtų būti kiek patogesnė. Nuolat sukiojant galvą, ausinės taip ir stengiasi iškristi, arba tiesiog kontaktas su ausimi tampa ne toks geras, taigi ir garso kokybė staigiai keičiasi.
Garso kokybė balso skambučių metu
Nenustebino ne tik garsiakalbiai, bet ir garso kokybė balso skambučių metu. Pastarasis aspektas ypač patraukė dėmesį po "Xperia Z" testų. Japonų telefono atveju pašnekovas girdimas taip aiškiai ir švariai, tarsi būtų šalia, o "LG Optimus G" garsas aiškiai „telefoninis“. Taip pat nerekomenduojame didinti garso lygio iki maksimumo, nes atsiranda garso nešvarumų. Norisi tikėti, kad tai tik testinio telefono ypatumai.
Multimedijos programinė įranga
Iš niuansų galima paminėti LG garso grotuvą. Jame labiausiai trūko vienodintuvo, tad mėgstantiems susikurti savo muzikinius profilius bei koreguoti dažnių lygį, galima parekomenduoti iš karto įsidiegti trečių šalių aplikacijas, pavyzdžiui, "WinAmp", "n7player", "Poweramp music Player" ir kt.
Vaizdo grotuvas turi funkciją “Always on Top”; garso grotuvas standartinis, trūksta tik ekvalaizerio |
Filmų peržiūrai skirtas grotuvas yra paprastas ir aiškus, jokių perteklinių funkcijų jame nėra. Palyginti su anksčiau testuotais LG grotuvais, pastarasis turi „Always on top“ funkciją, kuri leidžia žiūrėti filmą ir naudotis, pavyzdžiui, internetu ar socialiniais tinklais vienu metu. Beje, pastarąją funkciją kaip vieną išskirtinių labai akcentavo "Samsung" atstovai, girdami naująjį "Galaxy S4". Pasirodo, tuo gali pasigirti ir daug pigesni išmanieji telefonai.
Vartotojo duomenims "LG Optimus G" prieinama beveik 25 GB iš įdiegto 32 GB duomenų kaupiklio. Norintys daugiau erdvės galės pasinaudoti įvairiomis „debesų“ talpyklomis (LG siūlo pasinaudoti "Dropbox", nors prieinama ir daugybė kitų).
Fotografavimo galimybės
"LG Optimus G" turi pagrindinę 13 megapikselių raiškos kamerą. Gautos nuotraukos gerai žiūrisi per telefono ekraną, tačiau pažvelgus per didelį monitorių, vėlgi matosi „didelių reklaminių skaičių“ trūkumai: aštrumo ir detalumo trūkumas, peršvietimai esant stipriam tiesioginiam ir šoniniam apšvietimui (saulės spinduliai, stalinė lempa ir t. t.).
Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų “multi-mega-daugiapikselinės” kameros leidžia gauti tokios kokybės nuotraukas, kokias gali padaryti 4-5 metų senumo skaitmeniniai (DSC) fotoaparatai. Konkrečiu atveju lyginta su "Canon IXUS 80", turinčiu 8 megapikselių raiškos jutiklį. "LG Optimus G" kamera dienos metu patalpoje fotografuoja maždaug apylygiai, lauko sąlygomis (ypač esant tiesioginiams saulės spinduliams) – trūksta aštrumo, detalumo, prastesnio apšvietimo sąlygomis – skaitmeniniam fotoaparatui šiek tiek nusileidžia.
"LG Optimus G" naudai galima paminėti gana neblogą tvarkymąsi su triukšmais. Taip pat galima paminėti "Optimus G" kameros galimybę fokusuoti automatiškai, vartotojui nesikišant. Funkcija naudinga, tačiau ateityje norėtųsi rasti opciją, kuri šią funkciją leistų išjungti, – nuolatinis autofokusavimas papildomai eikvoja bateriją.
Iš ISO parametrų prieinama opcija „Automatiškai“ arba rankiniu būdu pasirinkti ISO 100-400 reikšmes. Automatika ISO reikšmę gali pakelti iki 1 600. Prieinama HDR funkcija leidžia padaryti keletą kadrų ir juos automatiškai sujungti į vieną. Kelionėse pravers ir panoraminis bei nenutrūkstamo fotografavimo režimas.
"LG Optimus G" fotografavimo galimybes galima įvertinti 7,5 balo iš 10.
Produktyvumo lygis
"LG Optimus G" turi 4 branduolių procesoriumi "Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064)", dirbančiu 1,5 GHz taktiniu dažniu, 2 GB operatyvioji atmintis, "Adreno 320" grafikos posistemė. Parametrai analogiški anksčiau testuotam "Sony Xperia Z".
Testai parodė, kad "Optimus G" produktyvumo lygio visiškai užtenka visoms užduotims atlikti, ar tai būtų naršymas internete, mobilieji žaidimai, filmų žiūrėjimas, "Youtube", socialiniai tinklai ir t. t.
Mėgstantiems statistiką ir mūšius skaičiais, testai parodė, kad "Xperia Z" visur aplenkė buvusį LG flagmaną, o šis savo ruožtu aplenkė "Galaxy S III", "Galaxy Note II", "Oppo Find 5" ir daugelį kitų garsių konkurentų. Žvelgiant į kainų dvikovą, LG turi nemažą pranašumą prieš tą patį "Sony Xperia Z", o su "Galaxy S III" beveik susilygino.
Baterija
"LG Optimus G" įdiegta 2 100 mAh ličio polimerų baterija. Kadangi procesorius yra identiškas kaip ir "Xperia Z" (turime 4 branduolių "Snapdragon S4 Pro", dirbantį 1,5 GHz dažniu), galima tikėtis labai panašaus rezultato.
- „Idle“ testo metu (trys keturi balso skambučiai per parą, keletas SMS žinučių) "Optimus G" veikė labai ilgai – apie 9 paras. Tad buvo pakartotas testuoto "Sony Xperia Z" rekordas, pastarasis modelis turėjo kiek didesnės talpos bateriją.
- „Office“ režimas (balso skambučiai, SMS, el. paštas, "Facebook", retsykiais pasinaudojama internetu, padaroma keletas nuotraukų) – telefonas veikė 3 paras. Šis testas eilinį kartą parodo, jog jei išmanųjį telefoną naudosite panašiai, kaip šiame teste, visų pirma atkreipkite dėmesį į baterijos talpą (kuo daugiau, tuo geriau).
- „Multimedia“ testų metu (žiūrime filmus, vaizdo klipus per "Youtube", klausome muzikos) "Optimus G" baterija leido darbuotis apie 10 valandų 25 minutes. Reikia pripažinti, šis rezultatas yra rekordinis tarp mūsų testuotų išmaniųjų telefonų.
- „Stress“ testo metu baterija išlaikė 2 valandas 45 minutes. Rezultatas geresnis nei, pavyzdžiui, "Sony Xperia Z" su tokiu pačiu procesoriumi, bet didesnės talpos baterija.
Prijungus prie 220V elektros lizde per komplekte esantį įkroviklį, visiškas akumuliatoriaus pasikrovimas (nuo 0 iki 100%) truko apie 2 valandas 35 minutes.
"LG Optimus G" pranašumai ir trūkumai
Pranašumai:
- Didelis produktyvumo lygis;
- Puikios kokybės ekranas;
- Malonus akiai, patogus korpuso dizainas;
- Maloniai nustebinusios garso kokybe "LG QuadBeat" ausinės (yra komplekte);
- Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos).
Trūkumai:
- Pagrindine kamera daromų nuotraukų kokybė – tik vidutinio lygio (trūksta aštrumo, detalumo, ypač bandant vaizdą priartinti);
- Žemo lygio integruoti garsiakalbiai ir jų garso atkūrimo kokybė (tiek atkuriant muziką, žiūrint filmus, tiek ir balso skambučių metu);
- Ne tik žaidžiant, bet ir naršant internete, greitai kyla telefono komponentų temperatūra, kuri neleidžia nustatyti maksimalaus ekrano ryškumo;
- Per agresyviai veikiantis ekrano šviesumą reguliuojantis jutiklis: užuot pritemdęs ekraną pamažu, tai daro staigiai (akims nėra labai malonu, ypač skaitant tekstą).
Išvados
"LG Optimus G" paliko dvejopą įspūdį. Šis telefonas traukia akį tiek savo dizainu, tiek savo techninėmis specifikacijomis. Antra vertus, tik praėjus euforijai ir ilgiau pasinaudojus galima pamatyti niuansus, kurie pradeda trikdyti.
Taigi turime patrauklų dizainą, didelį produktyvumo lygį, daug didelių skaičių (daug procesoriaus branduolių, daug megapikselių, didelę įstrižainę, puikią ekrano matricą ir pakankamą raišką, galybę komunikacinių galimybių, bevielių modulių). Bet turime ir trūkumų (ir netgi įsisenėjusių, LG telefonams būdingų ligų), kurių dalis gali būti lengvai pašalinta programiškai, tačiau gamintojas kažkodėl į tai neatkreipia dėmesio.
Iš čia kyla ir pageidavimai, kuriuos įgyvendinti nėra neįmanoma: nustoti vaikytis megapikselių ir įdiegti kokybišką kamerą, sutvarkyti ekrano apšvietimą reguliuojantį jutiklį (kad jo veikimas nebūtų taip ryškiai pastebimas plika akimi), įdiegti kokybiškesnius garsiakalbius. Taip pat reikėtų sutvarkyti temperatūrų daviklį arba rimčiau pagalvoti apie aušinimo sistemos tobulinimą, jei jau diegiami tokie galingi komponentai, kurie riboja telefono funkcionalumą (pavyzdžiui, neleidžia iki 100% padidinti ekrano ryškumo, jei telefonas įkaista daugiau nei +35oC).
Įgyvendinus šiuos pageidavimus (kaip jau minėta, tam užtektų atnaujinti programinę įrangą), "LG Optimus G" galėtų lengvai tapti idealiu pasirinkimu už tikrai patrauklią kainą. Pastaroji testų metu sudarė apie 1 350 litų.