Jau šį ketvirtadienį prasidėsiantis antrasis LGBT filmų festivalis žiūrovams pateiks net devyniolika filmų, kurie pasakos apie kitokį seksualumą, lytinį tapatumą. LGBT filmų festivalis, kaip jau tapo įprasta, liepos 25 – rugpjūčio 1 dienomis vyks kino centre „Skalvija“. O į festivalį filmų pristatyti atvyksta danų, švedų režisieriai, paskaitą apie P. Almodóvaro filmus skaitys Anglijos Voriko universiteto (University of Warwick) dėstytojas José Arroyo.
Tarp jo mokslinių interesų – tautiškumo ir seksualumo reprezentacija, ispanų kinas ir šiuolaikinis Holivudas. Šiuo metu jis rengia publikacijas apie Antonio Banderasą ir Javierą Bardemą, nuolat rašo į Britų kino instituto žurnalą „Sight and Sound“.
1975 m. mirus generolui Francisco Franco, Ispanijoje baigėsi beveik pusę amžiaus trukusi diktatūra. Pereidama į demokratiją Ispanija sužydėjo naujais meniniais judėjimais. Vienas jų – la Movida – užgimė Madride ir sulaužė visus iki tol dominavusius estetinius, seksualinius ir politinius tabu.
Garsiausias la Movida sūnus Pedro Almodóvaras savo ankstyvuosiuose filmuose geriau nei kas kitas įkūnijo to meto transgresijos, anarchijos ir entuziazmo dvasią.
Filmą „Mano meilė“ pristato I. H. Andersen
Režisierė Iben Haahr Andersen šešerius metus su kamera sekiojo savo personažus, kad užfiksuotų jų santykių raidą, jų pakilimus ir nuosmukius. „Kitokio kino“ žiūrovams ji papasakos apie tai, kaip jai pavyko perprasti pagyvenusio dano žvejo ir imigranto iš Tailando meilę savo dokumentinėje juostoje „Mano meilė – Poulo ir Majaus istorija“.
„Tai filmas apie žveją iš Danijos provincijos, – pasakoja režisierė. – Jis išgyveno šeimos tragediją ir, būdamas nelaimingas 59 metų žmogus, nusprendžia atsiskleisti, kad yra – ir visada buvo bei tai žinojo – gėjus. Viename Kopenhagos bare jis susipažįsta su 20 metų jaunesniu Majum iš Tailando, jiedu įsimyli ir susituokia.“
Nepriklausoma dokumentinio kino kūrėja Iben Haahr Andersen yra įvertinta apdovanojimais už savo juostas „Sveiki, mano vardas lesbietė“ (2010), „Gyvybės garsas“ (2007) ir „Dvi moterys prie upės“ (1998).
„Kitoks kinas“ kviečia susitikti su režisiere prieš filmo „Mano meilė – Poulo ir Majaus istorija“ peržiūrą šeštadienį, liepos 27 dieną, 17.30 kino centre „Skalvija“.
Filmą „Sraigės kiaute“ pristato E. M. Bergsmark
„Kitoks kinas“ kviečia susitikti su Ester Martin Bergsmark, kino kūrėju iš Švedijos, kuris kartu yra pagrindinis personažas jo paties režisuotame filme „Sraigės kiaute“.
Stokholme gimusio režisierius dokumentinė kūryba pasižymi žanro ribas praplečiančiu ir eksperimentų nevengiančiu stiliumi. Jo filmą „Praryk“ (2007) kritikai pavadino spyriu į tradicinės dokumentikos užpakalį. Pirmoji Ester Martin pilno metražo juosta „Megė stebuklų šalyje“ (2008) apdovanota kaip geriausias Švedijos dokumentinis filmas.
„Kitokio kino“ žiūrovams Ester Martin pristatys taip pat labai neįprastą asmeninės patirties persmelktą dokumentinę juostą „Sraigės kiaute“, intymų pasakojimą apie tai, ką mūsų visuomenėje reiškia kategorizuoti ir būti kitų kategorizuojam ir kas lyčių, apie patirtą smurtą ir žiaurumą.
„Kitoks kinas“ kviečia į susitikimą su Ester Martin Bergsmark ir filmo „Sraigės kiaute“ peržiūrą penktadienį, liepos 26 d., 21 val. kino centre „Skalvija“.
Visą LGBT filmų „Kitoks kinas“ programą galite rasti ČIA. Filmai – nemokami, išankstinės registracijos į filmus nėra.