2024 m. liepos 17 d.

 

LGGRC neturi skelbtų Lietuvos didvyrio A. Kraujelio-Siaubūno rašytų raštelių tarybiniams saugumiečiams

22
Paskelbta: 2019-07-23 11:51 Autorius: ekspertai.eu
LGGRC darbuotojas Vytas Lukšys (galva pažymėta violetiniu apskritimu). Dešinėje – Lietuvos didvyris Antanas Kraujelis-Siaubūnas.


Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRC) visuomenę yra informavęs, kad vienas iš Lietuvos didvyrio Antano Kraujelio-Siaubūno rezistencinės kovos prieš tarybinius okupantus būdų buvo raštelių siuntinėjimas KGB'istams, dėl ko jie labai nervuodavosi.

LGGRC yra paskelbęs, kad tarybiniai „saugumiečiai gaudavo A. Kraujelio-Siaubūno pasirašytus raštelius: „kategoriškai nepripažįstu Lietuvos savanoriško įstojimo į Sovietų sąjungą“.

Kadangi tauta turi kuo daugiau žinoti apie savo didvyrių žygdarbius, ekspertai.eu kreipėsi į LGGRC vadovybę, prašydami atsakyti į kelis klausimus.

„Kokį skaičių iš viso tokių raštelių A. Kraujelis-Siaubūnas yra išsiuntęs tarybiniams saugumiečiams, kur parašyta „kategoriškai nepripažįstu Lietuvos savanoriško įstojimo į Sovietų sąjungą“? Kokiu būdu visa tai yra užfiksuota? Ar yra visų šių raštelių kopijos? Kur galima su tais visais raštelių pavyzdžiais susipažinti? Pateikite išsamią informaciją apie šiuos siųstus raštelius“, - buvo prašoma ekspertai.eu rašte LGGRC vadovybės.

Atsakymą atsiuntė LGGRC Generalinės direktorės pavaduotojas, vykdantis generalinio direktoriaus funkcijas, Vytas Lukšys.

„Atsakydami į Jūsų elektroninį laišką pranešame, kad Jūsų minima citata paimta iš Janinos Šyvokienės straipsnio „Antanas Kraujelis – paskutinis Aukštaitijos partizanas“. Straipsnis buvo publikuotas žurnale Genocidas ir rezistencija, 2005, Nr. 1 (17). Ši citata minima Janinos Šyvokienės knygoje „Gyvenimą paaukojęs Tėvynei. Antano Kraujelio sesers ir artimųjų prisiminimai“, išleistoje 2006 m. Minimuose darbuose yra ir daugiau informacijos apie A.Kraujelį. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras disponuoja tik internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt esančia informacija apie Antaną Kilčauską“, - informuojama V. Lukšio atsakyme.

Ekspertai.eu primena, kad LGGRC vadovė Teresė Birutė Burauskaitė jau anksčiau yra atskleidus, kad apie didvyrio Siaubūno žygdarbius naikinant okupantus informacijos nėra, tačiau Genocido centras paaiškino to priežastis.

Keli susiję:

LRTDELFI nutarė smogti Lietuvos didvyriui Siaubūnui, įgėlė ir buvusiam faktiniam valstybės vadovui Vanagui

Apie didvyrio Siaubūno žygdarbius naikinant okupantus informacijos nėra, Genocido centras atskleidė to priežastis

Būtina žinoti, kiek Lietuvos didvyriui A. Kraujeliui-Siaubūnui pavyko nužudyti tarybinių okupantų ir kolaborantų  

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
22. Prašalietis
(2019-10-26 17:50:34)
(88.118.183.143) Parašė:

J.Noreika pasidarė šiandiena didvyris, Kraujelis-Siaubūnas rašė raštelius į KGB ir šiandiena pasidarė taip pat didvyris. Aš taip pat tarybiniais laikais užsisakinėjau laikraščius Tiesa, Komjaunimo tiesa, rajoninį laikraštį Komunistinis Rytojus. Eidamas į tualetą, aš juos didvyriškai ir nebijodamas KGB naudojau užpakalio valymui net jei juose būdavo atspausdintos TSRS Komunistų partijos Politinio Biuro ir CK narių nuotraukos ar Lietuvos kompartijos veikėjų nuotraukos. Aš taip pat esu šiandieninis tautos didvyris. Ir tokių didvyrių šiandieninėje lietuviškoje didvyrių žemėje yra daug....21. A.L.
(2019-09-25 02:51:35)
(70.26.92.237) Parašė:

Mes su drauge Jonisky jau įsisenėjusiu sovietmečiu plėšėme "vadų" nuotraukas iš mokyklinės konstitucijos knygos ir sukarikatūrinę jas spalio švenčių išvakarės klijavom miestelio centre ant stulpų, net ant KP būstinės. Kas galėtų paliudyti arba parodyti kopijas???Kvailas prašymas. Dabar kažkas labai nori įtikti Putinui, ieško Lietuvos partizanų veikloj nusikaltėlių. Matyt, kažkas labai laukia Putino. Žmonės, susimąstykit...Ar vėl norit geležinės uždangos ir kelionės pas baltąsias meškas?20. Palyginus su narcizu
(2019-09-23 09:29:03)
(188.69.197.62) Parašė:

generolu vėtra, narcizas siaubūnas atrodo beveik padoriai. Pastarasis mažiau patriotų sovietams pateikė sudorojimui, ne toks pusgalvis buvo...19. to 18. Tiesa
(2019-09-23 09:09:20)
(90.135.165.53) Parašė:

visiskai pritariu komentatoriui. ir gera lietuviu varda sutersia tokie kaip noreikos ir panasus. tai daroma specialiai, ta atlieka visokie anusauskai ir komanda su genocido centru priesakyje.18. Tiesa
(2019-09-23 08:55:50)
(78.62.209.180) Parašė:

Gintaras Jazdauskas parašė : "Pastaruoju metu pasaulyje piktybiškai skleidžiama dezinformacija apie Lietuvos valstybės ir lietuvių dalyvavimą žydų holokauste. Iš tikro tai tikrovės neatitinkančios žinios, nes: − Lietuva – vienintelė valstybė Europoje, dar viduramžiais gelbėjusi žydus nuo pogromų: Lietuva ne tik priglaudė, bet ir įstatymiškai gynė žydus. − Lietuva jau 1939 m. priėmė karo pabėgėlius iš Lenkijos, tame tarpe apie 30 000 – 40 000 žydų. − Lietuva daugeliui pabėgėlių žydų išdavė tarptautinę galią turinčius dokumentus, kuriais remiantis visos valstybės ( tame tarpe ir Japonija) galėjo duoti vizas, garantavusias jų išsigelbėjimą nuo mirties; Taip išsigelbėjo 56 000 žydų nuo fašistų teroro. − Okupavus Lietuvą, žydus gelbėjo dešimtys tūkstančių lietuvių, patys rizikuodami savo ir savo šeimų gyvybe, tačiau nėra nei vieno atvejo, kad žydai gelbėtų lietuvius nuo nacių ar komunistų teroro. − Už žydų gelbėjimą 2 705 lietuviai pripažinti žydų gelbėtojais, o 887 lietuvių suteiktas Pasaulio Teisuolio vardas. − Lietuva viena iš nedaugelio valstybių nedalyvavo SS dalinių formavime ir neturėjo bendrų valdymo institucijų su nacistine Vokietija. Todėl mes privalome ginti savo tautos ir Lietuvos garbę."17. greito reagavimo korpuso "Reaktyvinė klumpė" antrasis gynybos ruožas
(2019-07-29 09:25:12)
(202.182.101.191) Parašė:

Sveiki arijai - elfai16. Senis Šaltis
(2019-07-24 15:13:19)
(88.222.97.16) Parašė:

4. Nu jo... Minedai, tu labai greitas visiems "durnynus" prirašinėti. Jautiesi labai protingas iš tokio savo genialaus pastebėjimo? Tik tavo bėda ta, kad gal kažkokio LGGRC centro ir yra toks "...vykdantis funkcijas...", o burauskaitė dirba LGGRTC.15. antram
(2019-07-24 10:50:10)
(84.46.237.24) Parašė:

ne,ne Ohmanas, čia Kraujelis po kirpyklos...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras