|
Stasy, pasitaisyk berete ir irasyk atsakymus paemes is tos vietos kur zinai:
Ar yra teisingi šie 10 žemiau pateiktų žinomos ekonomistės dr. M.Starkevičiūtės viešai išsakytų teiginių, o jei jie neteisingi, tai kurie iš jų ir kodėl neteisingi, t.y. kaip tie neteisingi teiginiai turėtų būti ištaisyti ir suformuluoti teisingai (prašome atsakyti ne apibendrintai, o į kiekvieną teiginį atskirai):
1. „Igntis“ dalį elektros energijos pagamina labai pigiai (pvz., už 1 ar kelis euro centus už 1 kWh Kauno hidroelektrinėje), tačiau Lietuvos vartotojams ją parduoda dešimtis kartų brangiau.
Vieta atsakymui:
2. Sutvarkyti šią krizę labai paprasta – tiesiog reikia nustoti tą elektrą pardavinėti per spekuliantų „biržą“, o iš elektrinių tiesiogiai tiekti vartotojams. Kartu reikia įjungti ir dujomis bei mazutu kūrenamas šilumines Lietuvos elektrines.
Vieta atsakymui:
3. Dėl aukštų elektros energijos kainų gresia dideli nemalonumai, nes pirmiausiai sustos pramonė, smulkus verslas, Lietuva neteks pajamų šaltinio, ir tai visiškai nereikalingas dalykas, nes Lietuva turi savo energetinių pajėgumų, ir mes galime sugeneruoti pakankamai elektros energijos savo reikmėms. Mums nereikia jokios elektros biržos, nes visi Lietuvos elektros pajėgumai yra veikiantys, ir aš pati paskambinau į elektrą gaminančias įmones, ir jos patvirtino, kad jos visos yra tvarkingos ir veikiančios. Lietuva gali iš karto pradėti gaminti elektrą už tą kainą, paskaičiavus savikainą, netgi dabar uždarytos Vilniaus TEC (termofikacinės elektrinės), kuri yra užkonservuota, ta kaina būtų 18 centų už kilovatvalandę (kWh). Ta kaina yra proto ribose, ir su tokia kaina visi galėtume ramiai toliau dirbti.
Vieta atsakymui:
4. Lietuvos elektrinės naudoja vandens, vėjo ir saulės energiją, yra kūrenamos mazutu, biokuru arba dujomis, ir visi sako, kad dujos labai brangios, tačiau ES rengiasi įvesti aukštutinę dujų kainų ribą, ir tą kainų skirtumą kompensuoti. Reiškia, kad mes apskritai neturime problemų su dujų kaina. Galima pradėti gaminti elektrą ir ją pardavinėti verslui ir gyventojams normalia nebrangia kaina.
Vieta atsakymui:
5. Elektros energijos kainų dalis, susidariusi dėl labai aukštų elektros kainų, kai energiją pardavinėjančios įmonės gavo labai didelius pelnus, turi būti paskirstyta vartotojams kaip kompensacija.
Vieta atsakymui:
6. Mūsų vyriausybė sako, kad jiems toje biržoje „Nord Pool“ neva liepė dalyvauti ir pirkti elektrą ES, ir kad neva kitaip negalima. Aš tuo netikiu, nes buvau ES Parlamento narė, ir žinau, kad kiekviena šalis elgiasi taip, kaip jai patogu, ir kaip ji susitaria. Nėra tokių dalykų, kad kažkas verčia taip daryti.
Vieta atsakymui:
7. Vyriausybė sako melą, nes sako, kad Lietuva neturi pakankamų elektros energijos gamybos pajėgumų. Nors visose viešose „Litgrid“ ir „Ignitis“ ataskaitose tie gamybos pajėgumai yra nurodyti.
Vieta atsakymui:
8. Vyriausybė meluoja ir sako, kad ji nebeturi gamybos pajėgumų, ir visa ES laksto, galvoja, kaip čia tai „vargšei“ Lietuvai padėti, ir sugalvoja labai sudėtingą ir brangų būdą – biržą.
Vieta atsakymui:
9. Pigios elektros energijos gavimo būdas yra labai paprastas – reikia tik visu pajėgumu įjungti turimas Lietuvos elektrines ir imti patiems gaminti elektrą.
Vieta atsakymui:
10. Su aukštomis elektros energijos kainomis yra susijęs Rokas Masiulis ir jo žmona, dirbanti elektros energijos biržoje.
Vieta atsakymui:
|