Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė mano, kad Seimo valdyba, pakvietusi į posėdį prarastą algos dalį per teismą siekiančią atgauti valstybės kontrolierę Giedrę Švedienę, neperžengė savo įgaliojimų.
„Aš galvoju, kad valdyba tikrai neperžengė savo ribų, ir tuo esu įsitikinusi. Mes turime moralinę teisę, bendraujame su Valstybės kontrole įvairiais darbiniais lygmenimis. Valdyba taip pat turi kai kurių statutinių nuostatų, dirbant su Valstybės kontrole. Turime teisę tautos vardu paklausti, paprašyti, galbūt, valstybės kontrolierė galėjo atsiimtų tą ieškinį tam, kad nereikėtų valstybei mokėti. Jeigu visi būtume taip pat pasielgę ir ieškoję kompensacijų, tai sumos būtų ženkliai dar didesnės. Mes kalbėjome tik moraliniu aspektu, ar tai yra žmogaus teisių pažeidimas. Jeigu kontrolierė mano, kad tai yra žmogaus teisių pažeidimas, tai ji kaip pareigūnė gerai žino procedūras. Ji gali kreiptis dėl žmogaus teisių pažeidimo iki pat europinių institucijų, ir tegul jos vertina Seimo valdybos veiksmus“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė, komentuodama Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko susirūpinimą dėl valstybės kontrolierės kvietimo pasiaiškinti.
KT pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis išsiuntė laišką Seimo Pirmininkei L. Graužinienei „Dėl valstybės kontrolierės kvietimo pasiaiškinti“.
Konstitucinio Teismo vadovas laiške išreiškė susirūpinimą dėl Konstitucijos 30 straipsnio pirmojoje dalyje nustatytos asmens teisės ginti savo konstitucines teises ir laisves teisme varžymo, primena Elta.
„Pas mus pasidarė keista praktika, kada KT teisėjai pradeda komentuoti įvykius, kurie vyksta parlamente (...). KT teisėjai taip pat turi dirbti savo darbą ir atlikti savo pareigas“, – sakė L. Graužinienė.
Eltos inf.