2024 m. birželio 14 d.

 

Liberalcentristai be Guggenheimo nenurims

Paskelbta: 2009-12-03 06:14 Autorius: ekspertai.eu

Vilniaus meras - Guggenheimo šalininkasVilniaus miesto savivaldybėje trečiadienį buvo svarstoma ar bus statomas Guggenheimo muziejus Lietuvos sostinėje. Galutinį sprendimą tikimasi priimti per kelis mėnesius.

Posėžio metu liberalcentristas Gintautas Babravičius teigė, kad, jei Guggenheimo muziejaus procesas būtų pajudėjęs anksčiau, būtų suaktyvėjęs turizmas ir „galbūt nebūtų bankrutavęs „flyLAL“. Bet turizmas ir taip šiemet suaktyvėjo kaip niekur kitur pasaulyje. Į Vilnių, naujausiais Vilniaus mero Viliaus Navicko duomenimis, atvyko net  40 procentų turistų daugiau negu pernai (apie tai galima paskaityti čia). Tariamoje "Guggenheimo" muziejaus galimybių studijoje melagingai nurodoma, kad statybos kainuotų apie 260 mln. litų. Kiek anksčiau G.Babravičius tvirtino, kad ši suma yra "iš kepurės" ir su realiais skaičiavimais nieko bendro neturi, kadangi niekada jokie skaičiavimai ir nebuvo atlikti. Daugiau apie tai galima paskaityti pastebėjimuose pavadinimu "Gintautas Babravičius - nebesimaskuojantis aferistas". Kyla klausimas -  kaip galima ir dėl kokių priežasčių reikia svarstyti tokį projektą, eikvoti brangų tarybos laiką ir priiminėti svarbius sprendimus, jei niekas net nežino apie kokias milijonines investicines sumas yra kalbama? Palyginimui - Gugenheimo muziejus Bilbao (Ispanija) planuoja atidaryti savo filialą Gerniko mieste. Ten muziejaus pastatas, net negalutiniais skaičiavimais, atsieis 690 mln. litų. Naturalu, kol specialiosios Lietuvos tarnybos dar tik gilinasi į liberalcentristų gyvybiškai (finansiškai) svarbų projektą pavadinimu "Guggenheimas" bei mistinį "Fluxus" kolekcijos įsigyjimą (daugiau apie tai skaitykite "Fluxiškas liberalų biznis"), jo iniciatoriai negaili laiko ir energijos, kad muziejaus idėja būtų įgyvendinta. Pristatome liberalcentristo, vieno aktyviausių ir VEKS programos veikėjų, Arvydo Šaltenio "argumentus", kodėl šis projektas Vilniui yra neišvengiama būtinybė. Politiko teigimu, Guggenheimo projektas pagaliau atvertų galimybes miestui ir kultūrai, tai "ką operos teatras daro senai". Liberalcentristas primygtinai prašė pasauliui nesiųsti žinios, kad mes nenorim Guggenheimo ir siūlė padaryti proveržį į Europą ir pasaulį. Ta pačia proga siūlome paskaityti "Pamfletą apie šventąjį". Su visa video medžiaga iš tarybos posėdžio apie kilusį smarkų chaosą, kai elektroninis balsavimas per kurį buvo kovojama už kultūrą ir Guggenheimą, dėl kvorumo žlugo ir buvo nuspręsta balsuoti rankomis, galite susipažinti čia:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras