Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad atsistatydins iš Ministro pirmininko posto, jei Lietuva kitais metais neįsives euro.
Vyriausybės vadovas tvirtina, kad nuo 2015 metų sausio 1 dienos Lietuvoje euras bus įvestas.
„Kad tos spekuliacijos būtų kuo mažiau, aš tikrai prisiimu asmeninę atsakomybę ir koalicijos partneriai tam pritaria: 2015 metais sausio 1 dieną Lietuva turės eurą. Ir šita koalicija tai įgyvendins, o kaip kas ką galvoja – tai čia nieko blogo nėra“, – antradienį po valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius.
Premjeras tvirtino, kad dėl euro įvedimo negali būti jokių abejonių. Jis teigė pasiryžęs netgi atsistatydinti, jeigu nebūtų įgyvendintas šis tikslas. „Tai aišku, tai šitos Vyriausybės vienas strateginių tikslų“, – į klausimą, ar atsistatydintų, atsakė A. Butkevičius.
„Tvarkos ir teisingumo“ partijai atstovaujantis aplinkos ministras Valentinas Mazuronis tvirtino, kad dėl euro įvedimo valdančioji koalicija nesugrius. „Aš tik noriu nuraminti, niekam nereikės atsistatydinti ir koalicija nesugrius“, – sakė V. Mazuronis. Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) atstovaujantis Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius nebuvo užtikrintas, kad euras bus įvestas Lietuvoje nuo 2015 metų sausio 1 dienos.
„Šiandien mūsų pozicija, kad būtent euras bus 2015 sausio 1 dieną, nėra tokia tvirta. Čia dar reikėtų diskutuoti vertinant situaciją, bet kad euras turi būti įvestas, vienareikšmiškai mes sakome taip“, – žurnalistams sakė J. Narkevičius.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.
Na, nėra ką pasakyti šiuo atveju: drąsus pareiškimas (tiek dėl euro, kurio įvedimą nulems Lietuvos ekonomikos būklė, tiek dėl atsistatydinimo). Paprastai politikoje tokie pažadai neduodami. Ypač nuostabu buvo juos išgirsti iš labai atsargaus premjero lūpų. Na, o koalicijos partneriai, žinoma, pritarė, kadangi pirmi nesėkmės atveju reikalaus A. Butkevičiaus galvos (jau nekalbant apie opoziciją ir prezidentę, kuri greičiausiai bus ta pati).
Tačiau Lietuva yra tokia šalis, kur politikų metų pradžioje ar prieš rinkimus duodami pažadai, atėjus laikui juos vykdyti, kažkaip stebuklingai pamirštami. Ir prasideda: „Na, taip susiklostė situacija“, „Neskubėkime“, „Nedarykime skubotų išvadų“, „Sukurkime darbo grupę“, ir pan. Kadaise A. Butkevičius žadėjo, kad, remiantis referendumo rezultatais dėl atominės statybos, baigs nagrinėti šį klausimą, o šiandien jis vis dar svarstomas.
Prisiminkime šią datą ir palaukime.