EBPO rekomendacijos Lietuvai: gerinti ugdymo ir mokytojų veiklos kokybę, konsoliduoti aukštojo mokslo įstaigas
Lietuvos švietimui svarbus ugdymo kokybės gerinimas, mokytojo profesijos stiprinimas ir aukštojo mokslo konsolidacija, tai pabrėžiama Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Europos Bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) surengtoje konferencijoje pristatytose EBPO rekomendacijose.
„Lietuva daro didžiulius pokyčius švietimo srityje, esate labai geroje pozicijoje, Lietuvos švietimo pasiekimai panašūs, kaip EBPO šalyse“, - pasakė Vilniuje viešintis EBPO Švietimo ir įgūdžių direktorato direktorius, vienas žymiausių švietimo ekspertų pasaulyje, tarptautinio mokinių pasiekimų tyrimo PISA kūrėjas Andreas Schleicheris.
A. Schleicheris pabrėžė būtiną ikimokyklinio ugdymo prieinamumo ir kokybės gerinimą ir akcentavo, kad Lietuva padarė itin svarbų žingsnį padidindama mokymosi dienų skaičių, kuris buvo vienas mažiausių, nes mokymosi trukmė labai svarbi.
Pasak A. Schleicherio, be jau padarytų svarbių žingsnių, taip pat būtina gerinti ugdymo kokybę, didinti mokytojo profesijos patrauklumą, labiau individualizuoti ugdymą, kad mokytojas turėtų laiko individualiems pokalbiams su mokiniais ir jų tėvais, taip pat glaudesniam bendradarbiavimui su kolegomis.
Švietimo eksperto teigimu, aukštajam mokslui taip pat būdinga fragmentacija, siūloma konsoliduoti Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklą.
A. Schleicheris atkreipė dėmesį, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kur privalomas ugdymas pradedamas vėlai, nuo septynerių metų. EBPO rekomenduoja ankstinti ugdymą.
„Daugelis šalių į mokyklas pradeda leisti jaunesnius vaikus. Ugdyme svarbu atsižvelgti į vaikų raidos poreikį, pritaikyti ugdymo turinį. Septyneri metai yra labai vėlus startas“, - paliepė EBPO atstovas.
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė spaudos konferencijoje pažymėjo, kad daugelis EBPO rekomendacijų dera su dabar pradėtais švietimo sistemos pokyčiais: stiprinamas mokytojų rengimas, baigiama modeliuoti nauja mokytojų darbo užmokesčio tvarka, pradėta aukštojo mokslo tinklo pertvarka.
„Stodama į EBPO, Lietuva, taip pat jos švietimo sistema, laiko egzaminą. Svarbu išgirsti EBPO, kitų šalių rekomendacijas, kaip tobulinti mūsų švietimą. Investicija į švietimą, stiprios sistemos sukūrimą yra pati prasmingiausia, ji atveda šalis į socialinę ir ekonominę gerovę“, - atskleidė ministrė.
Naujausi
Naujausi komentarai
Lašinius perku turguje
IP 79.139.244.195 | 01:23:54
„The Washington Post“: Ukrainos karinių pajėgų nuostoliai spec. karinės operacijos metu jau pasiekė 1 200 000 karių žuvusiais ir suluošintais, 150 000 karių laikomi dingusiais be žinios ir dar 200 000 karių yra dezertyravę iš armijos....
bege
IP 2001:67c:2660:425:1::a1 | 21:47:25
moralas paprastas, nepasiseke uzmusti donaldo, dabar turime rezultata, kai fasistai ima virsu. mastykime galva o ne subine, negi nesuprantate kau nauseda ar simonyte daug geriau, negu tas jankis?kvailiai lietuviai, o gal zydai dar nepamoke kas yra kas?kodel veliates pavieniui. kas atsakys?donaldas s...
Gluodenas
IP 178.250.38.118 | 21:33:18
Lai tas Zelia džiaugiasi, jeigu jam žmona dar duoda... ko prašo. Bet ir jai jau turbūt nuolat skauda galvą....