Seimas nepritarė Konstitucijos 56 straipsnio pataisai, kuri atvertų „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderiui europarlamentarui Rolandui Paksui galimybę tapti Seimo nariu.
Antradienį Seimui pritrūko balsų, kad Konstitucijos pataisa būtų priimta. Už ją balsavo 83 Seimo nariai, prieš buvo 11, susilaikė 13 parlamentarų.
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sakė, kad balsuoti už Konstitucijos pataisą reikėjo, vykdant Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą.
„Gruodžio 8 d. pradedama procedūra prieš Lietuvą. Taigi procesas prasideda. Mes kartais užsižaidžiame savo vidiniuose simpatijose, antipatijose, bet pamirštame mūsų pagrindinį klausimą – teisinį“, - pasakė L. Graužinienė.
Todėl dabar neįvykdžius Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo Lietuvos laukia nemenkos baudos, kurias solidariai reikės sumokėti visiems Lietuvos mokesčių mokėtojams.
„Be tokiu atveju, kur aš bebūčiau, ar aš būčiau politikoje, ar aš būčiau ne politikoje, bet kokiu atveju anksčiau ar vėliau šitas sprendimas bus priimtas. Nes tai įpareigoja ir Jungtinės Tautos, ir Strasbūro Žmogaus Teisių Teismas. Lietuva neš sankcijas, mokės pinigus, galbūt jai bus atimta balsavimo teisė Europos Taryboje ar kitose institucijose, tačiau bet kokiu atveju tas sprendimas bus priimtas“, - taip šį seimo sprendimą BNS komentavo R. Paksas.
Politologas Kęstutis Girnius įsitikinęs, kad draudimas R. Paksui kandidatuoti į Seimą ir prezidentus, reiškia jo politinį nekrologą.
„Partija liks, bet manau, kad galima parašyti Paksui politinį nekrologą – faktiškai jam kita galimybė kandidatuoti į prezidentus arba į Seimą 2020 metais. Dabar jis nepateks į Seimą, nebus matomas. Jis neturės jokių galimybių tapti pakankamai žinomas ir reikšmingas, kad galėtų kandidatuoti į prezidentus, o praėjus ketveriems metams, jis bus jau praeities žmogus. Tai faktiškai yra jo politinis nekrologas ir taip pat smūgis jo partijai“, - LNK „Žinioms“ sakė K.Girnius.