2024 m. balandžio 23 d.

 

Lietuva nuosekliai stiprina savo karinį potencialą

2
Paskelbta: 2023-11-23 07:55 Autorius: ekspertai.eu

Brutali ir neišprovokuota Rusijos agresija prieš Ukrainą ir blogėjanti regiono saugumo situacija lemia, kad Lietuva gynybai skiria daugiau lėšų ir dėmesio.

„Tai leidžia spartinti iš anksto parengtų ilgalaikių planų įgyvendinimą. Ginkluotė įsigyjama apgalvotai ir turint aiškią ilgalaikę viziją, kokia turi būti Lietuvos kariuomenė, kaip ji modernėja ir stiprėja bei ko mes siekiame“, - skelbiama Krašto apsaugos ministeirjos ptranešime visuomenei „Apie kariuomenės įsigijimus – iš pirmų lūpų: kokia yra mūsų pajėgų planavimo kryptis?“.

Infomuojama, kad „Lietuva šiandien teikia pirmenybę penkių šiuo metu aukščiausio prioriteto pajėgumų vystymui: Lietuvos kariuomenės manevro sausumoje, antžeminės oro erdvės gynybos, netiesioginės paramos ugnimi ir žvalgybos pajėgumams bei individualaus kario ekipuotės ir sąlygų kariams gerinimui, infrastruktūros kūrimui“.

Pasak Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Plėtros planavimo valdybos viršininko pulkininko Rolando Greibaus, atsižvelgiant į šiuos prioritetus perkama lengvoji ginkluotė, šarvuotos transporto priemonės, dronai ar artilerinės sistemos.

Skelbiama, kad „kariniai įsigijimai nėra atsitiktiniai ar spontaniški, viskas planuojama ne vieneriems metams į priekį ir prioretizuojami tarpusavyje“.

Atskleidžiama, kad „Lietuva ginkluotės ir sistemų modernizacijai bei infrastruktūros vystymui skiria trečdalį viso gynybos biudžeto. 2023 metais modernizacijai suplanuota 750 mln. eurų“.

Pranešama, kad „šiuo metu Lietuvos kariuomenė yra stipresnė nei bet kada ir turi didelių tikslų bei lūkesčių tolesnei plėtrai“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. na
(2023-11-23 17:56:33)
(90.131.60.7,82.145.211.221) Parašė:

Tie visokie tankai beverciai,reikia pirkt bepilotes skraidykles ir raketas,o dar geriau isigyt branduoliniu bombu,tada busit garantuotai saugus,pavyzdys s. koreja1. Dzūkija
(2023-11-23 17:24:16)
(78.58.118.105) Parašė:

... stiprina šakėm ant vandens - jau tiek lėšų buvo skirta, pirkta ir pripirkta - pirma armija pasaulyje ... tik kur visa tai ???kieno kišenėje ???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras