Lietuvai nereikėtų bijoti imigrantų antplūdžio, nes joje esantis užsieniečių skaičius yra vienas žemiausių Europoje. „Eurostat“ duomenimis, Lietuva pagal jį užima 30-ąją vietą iš 35 (į statistiką įtrauktos ir ES nepriklausančios šalys), mūsų šalyje užsieniečiai sudaro vos 0,7 proc., iš jų 0,6 proc. yra ne ES piliečiai.
Tuo metu Latvija ir Estija yra penktoje ir šeštoje vietose (16,3 ir 15,7 proc.; iš jų 16 ir 14,6 proc. yra ne ES piliečiai). Taip yra dėl to, kad jose gyvenantys etniniai rusai nenori būti šių valstybių piliečiais.
Daugiausia užsieniečių Europoje gyvena Liuksemburge (43,8 proc.), Lichtenšteine (33,3 proc.), Šveicarijoje (22,8 proc.), Kipre (20 proc.), taip pat Ispanijoje, Austrijoje, Belgijoje, Airijoje, žemiau 10 proc. ribos – Vokietijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Juodkalnijoje, Švedijoje, Islandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, žemiau 5 proc. ribos – Maltoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, žemiau 1 proc. ribos – Bulgarijoje, Kroatijoje, Turkijoje, Rumunijoje, Lenkijoje. Pastaroji šalis yra absoliuti lyderė: užsieniečių iš ES šalių skaičius joje sudaro 0 proc., ir vos 0,1 proc. Lenkijos Respublikos gyventojų yra užsieniečiai ne iš ES šalių.
Vidutiniškai 27 ES valstybėse užsieniečiai tesudaro 6,8 proc. gyventojų (4,1 proc. ne iš ES šalių).
Turint galvoje, kad Lichtenšteinas, Šveicarija ir Norvegija yra turtingiausios Europos šalys, sunku patikėti mitu, kad imigrantai „taps joms našta“. Priešingai – kuo daugiau imigrantų turi valstybė, tuo ji turtingesnė.
Šaltinis: brilliantmaps.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]