Pastaraisiais metais atgrasymo pramonė pasaulyje patiria spartų augimą, o tai reiškia ne tik didesnį saugumą, bet ir milžiniškas ekonomines galimybes. Šimtai milijardų eurų kasmet investuojami į pažangias technologijas, inovacijas ir modernios gynybos plėtrą. Ginklų gamybos sektorius tapo viena sparčiausiai augančių sričių pasaulio ekonomikoje.
Šiame kontekste Lietuva, nors ir nedidelė valstybė, aktyviai prisideda prie šios pramonės plėtros. Mūsų šalies specialistai, inžinieriai ir įmonės įsitraukia į tiekimo grandines, dirba su partneriais NATO ir ES projektuose bei kuria technologinius sprendimus, kurie reikalingi tiek modernioms ginklų sistemoms, tiek saugumo infrastruktūrai.
Didėjantis pasaulio poreikis apsirūpinti moderniomis gynybos priemonėmis reiškia ir milžiniškus pelnus šiai pramonei – kai kurių tarptautinių gamintojų metiniai pajamų skaičiai viršija šimtus milijardų eurų. Šie pinigai ne tik stiprina gynybą, bet ir kuria naujas darbo vietas, skatina mokslinius tyrimus bei inžinerijos proveržius. Tai – ne tik saugumo, bet ir ekonominio klestėjimo ženklas.
Lietuva šiame procese neatsilieka – mūsų šalies prisidėjimas prie pasaulinės atgrasymo pramonės augimo ne tik stiprina šalies reputaciją kaip patikimo partnerio, bet ir leidžia uždirbti milijonus, kurie grįžta į ekonomiką per investicijas, atlyginimus ir mokestines pajamas.
Atgrasymo sektorius šiandien yra ne vien karo klausimas – tai inovacijų, aukštos pridėtinės vertės ekonomikos ir tarptautinės lyderystės pavyzdys. O Lietuva yra šio judėjimo dalis.
2024 m. spalio 1 d. pradėjo veikti Gynybos fondas, kurio tikslas – padidinti šalies atgrasymo finansavimą, numatant tam papildomus tvarius finansavimo šaltinius. Šis fondas ženkliai prisideda prieš atgrasymo vystymo. Kiekvienas šalies pilietis, kiekviena įmonė gali į šį fondą paaukoti norimą pinigų sumą.
