2024 m. liepos 25 d.

 

Lietuvą vėl pasiekė šimtai milijonų „Naujos kartos Lietuva“ plano lėšų

3
Paskelbta: 2023-05-12 09:21 Autorius: ekspertai.euEuropos Komisija (EK) Lietuvai pervedė pirmojo mokėjimo prašymo lėšas – per 542 mln. eurų (beveik du milijardai litų), skirtas įgyvendinti „Naujos kartos Lietuva“ plane numatytas reformas ir investicijas.

„Lietuvą šiandien pasiekė per 542 mln. eurų lėšų už įgyvendintus „Naujos kartos Lietuva“ plano rodiklius. Padarytą didelį progresą sprendžiant ilgalaikius įsisenėjusius Lietuvos iššūkius, pozityviai įvertino Europos Komisija“, - informavo Finansų ministrė Gintarė.

Ji taip pat atskleidė, kad planas bus pildomas.

„Norime išnaudoti progą papildomai paskatinti žaliąją pertvarką ir Lietuvos pramonės transformaciją, stiprinant šalies ūkio atsparumą, todėl papildysime esamą „Naujos kartos Lietuva“ planą iki 1,8 mlrd. eurų naujų investicijų“, - atskleidė G. Skaistė.

Šiuo metu įgyvendinant „Naujos kartos Lietuva“ planą paskelbta kvietimų teikti projektus už 1,2 mlrd. eurų, jau įgyvendinama projektų už 0,5 mlrd. eurų.

Pranešama, kad iki šių metų pabaigos turėtų gauti dar apie 260 mln. eurų.

Primenama, kad 2021 m. EK Lietuvai jau yra pervedusi „Naujos kartos Lietuva“ plano 289 mln. eurų avansines lėšas.

Nurodoma, kad su gautais pinigais jau „pasiekta reikšmingų reforminių rezultatų žaliosios transformacijos, skaitmenizacijos, viešojo sektoriaus, socialinės atskirties mažinimo srityse“ bei „taip pat sparčiai pasistūmėta švietimo kokybės regionuose, mokslo ir inovacijų ekonomikos skatinimo plėtroje“.

Keli susiję:

Landsbergiai nesismulkina skolindamiesi   

Kas pirmas panirs, tas pirmas išnirs   

Nausėda kviečia neužmigti ant skrynios ir ragina greičiau pasinaudoti likusiais milijardais  

Milijardų lietus virš Lietuvos, leidžia visiems jaustis saugiai ir oriai   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Vadakste
(2023-05-12 18:52:37)
(78.62.55.176) Parašė:

Oi bus kam pasidalint , o tam vargsui bus spyga taukuota ane.2. Transhumanistai
(2023-05-12 14:28:46)
(82.145.211.199) Parašė:

Kas į Vilnių pakvietė Daktarą Mirtį, mirties kapsulės autorių Filipą Ničkę? Apie tai parašė Respublika.lt1. Šiandiena
(2023-05-12 13:57:49)
(78.56.75.110) Parašė:

jau net protingesni studentai suvokia, kad saulės ir vėjo energijos trūkinėjančios energijos tiekimais neįmanoma užtikrinti nuolatinio el.tiekimo vartotojams. Tokie EKOlogiški sprendimai turi prasmę, tik, kaip papildoma 15 iki max.20% generacija. Kaži kodėl politikai nutyli, kad, bet kuriuo atveju tradicinė el.generacija turės išlikti, nes kitaip nebus kuom balansuoti nuolatinės energijos užtikrinimo. Arba tai teks spręsti perkamos iš šalies energijos sąskaita. Gal to politikai ir siekia, su savo švogeriais ir šventu Roku.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras