Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).
Vizito metu užsienio reikalų ministrai susitiko su Šiaurės Makedonijos prezidentu Stevo Pendarovskiu, ministru pirmininku Oliveriu Spasovskiu, Albanijos prezidentu Iliru Meta, ministru pirminku Edi Rama, užsienio reikalų ministrais Nikola Dimitrovu ir Gentu Cakaumiju, Albanijos Parlamento užsienio reikalų ir Europos integracijos komitetų nariais.
Susitikimuose ministrai išreiškė tvirtą paramą Šiaurės Makedonijos ir Albanijos eurointegraciniams siekiams, aptarė šių šalių pasiektą pažangą, galimą praktinę paramą, politinę situaciją šalyse bei Vakarų Balkanų regione, susitiko su Skopjės ir Tiranos akademine bendruomene, diskutavo apie Šiaurės Makedonijos ir Albanijos euroatlantinės integracijos iššūkius, dalinosi Baltijos šalių ir Lenkijos stojimo į ES patirtimi.
„Šiaurės Makedonijos ir Albanijos narystė svarbi ne tik joms pačioms, bet ir Europos Sąjungai. Labai svarbu, kad šalys neprarastų motyvacijos, toliau įgyvendintų reformas ir įrodytų, kad jos yra tvarios ir negrįžtamos“, - pasakė L. Linkevičius.
Po daugiau nei 27 metus trukusių nesutarimų, Šiaurės Makedonija 2018 metų birželio 17 dieną pasiekė Prespos susitarimą dėl šalies pavadinimo. Šio susitarimo reikalavo tarptautinė bendruomenė, tačiau ES šalims nepavyko sutarti pradėti stojimo į ES derybas.
„Tai buvo didelis smūgis tiek Šiaures Makedonijai, tiek ir ES patikimumui. Šis ministrų vizitas skirtas palaikyti abiejų šalių integracijos siekius, pademonstruoti paramą ir solidarumą“, - skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius: remiame Šiaurės Makedonijos ir Albanijos euroatlantinę integraciją, skatiname tęsti reformas“.
Ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad Baltijos ir Vakarų Balkanų regiono šalys susiduria su panašiais saugumo iššūkiais ir pabrėžė būtinybę didinti atsparumą vis labiau agresyvėjančios Rusijos hibridinėms grėsmėms ir stiprinti strateginę komunikaciją.
„Lietuva yra sukaupusi patirtį hibridinių grėsmių, kibernetinio saugumo, strateginės komunikacijos srityse ir yra pasirengusi pasidalinti šia patirtimi ir ekspertize su Šiaurės Makedonijos kolegomis“, - nurodė L. Linkevičius.
Ministras paragino šalį toliau vadovautis ES vertybėmis ir principais užsienio politikoje ir siekti visapusiško pozicijų suderinimo.
Naujausi
Naujausi komentarai
Koreja protingesne
IP 84.15.187.209 | 21:19:41
Trečiadienį, lapkričio 27 d., Seule lankėsi Ukrainos vyriausybės delegacija , vadovaujama gynybos ministro Rustemo Umerovo . Jie buvo priimti aukščiausiu lygiu, įskaitant Korėjos Respublikos (ROK) prezidentą, tačiau abi pusės ignoravo žurnalistų klausimus apie galimą Korėjos ginklų tiekimą Kijevui ....