Šiaulių miesto savivaldybės taryba surengė neeilinį posėdį, kuriame nusprendė leisti ukrainiečiams naudotis Šiaulių arenos projektu (arch. E.Miliūno kolektyvas) ir taip padėti išgelbėti Ukrainos prestižą 2015 metų Europos krepšinio čempionate. Ukrainiečiai remtis šiuo projektu ketina savo šalyje statydami net 3 naujas universalias arenas – Dniepropetrovsko, Lvovo ir Odesos.
Netruko pastebėti privalumus
Pagal architektų E.Miliūno, G.Balčyčio, A.Bublio, A.Černiausko ir L.Tuleikio projektą 2007 metais Šiauliuose pastatyta 7 400 vietų universali sporto ir pramogų arena – bene labiausiai vykęs tokio tipo statinys Lietuvoje. Tai, atrodo, netruko pastebėti ir įvertinti ukrainiečiai, panorę tokių objektų pasistatyti ir pas save. Tuo labiau kad šis arenos projektas pasižymi universalumu, o laikas iki 2015-ųjų Europos krepšinio čempionato nenumaldomai senka – suspėti suprojektuoti ir pastatyti per likusius mažiau nei 2,5 metų būtų sunku. Beje, per krepšinio varžybas joje sutelpa 5 700 žiūrovų.
Kaip jau skelbė PILOTAS.LT, šį sausį Šiauliai gavo oficialų Charkovo miesto prašymą parduoti Šiaulių arenos projektą.Vėliau į Šiaulių miesto savivaldybę kreipėsi ir Ukrainos krepšinio federacija, prašydama perduoti ar parduoti Šiaulių arenos projektinę dokumentaciją, nes Ukrainoje numatoma statyti tokio pobūdžio daugiafunkcius kompleksus bei bendradarbiauti su tuo susijusiais klausimais.
Ką tik surengtame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta šį prašymą patenkinti – naudoti Šiaulių Aukštabalio daugiafunkcio komplekso statybos techninį projektą vykdant daugiafunkcių kompleksų statybos projektus 2015 metų Europos krepšinio čempionatui Ukrainoje.
Parduoti neleido įstatymai
Kaip praneša Šiaulių savivaldybė, techninio projekto pardavimo galimybė išnagrinėta analizuojant galiojančius teisės aktus. Kreiptasi konsultacijų į Teisingumo ministeriją. Išsiaiškinta, kad šalies įstatymai nenumato jokio teisinio būdo, kuriuo būtų galima minėtą projektą parduoti ar perduoti nuosavybėn.
Dėl tokio pobūdžio pirkimo-pardavimo santykių teisinio neapibrėžtumo buvo nagrinėjamos kitos bendradarbiavimo su ukrainiečiais galimybės ir nuspręsta neatlygintinai sutikti, kad Ukrainoje, rengiantis Europos krepšinio čempionatui, būtų pasinaudota šiauliečių patirtimi ir pastatyti tokie kompleksai. Tam neprieštaravo ir architektas E.Miliūnas. Jo kolektyvas dabar projektuoja 20 000 vietų Kijevo sporto ir pramogų areną.
„Turime didžiuotis, kad Šiaulių miesto patirtis vykdant Šiaulių miesto Aukštabalio daugiafunkcio komplekso statybas bus realizuota kitoje šalyje. Užmezgus glaudų bendradarbiavimą su Ukrainos krepšinio federacija, atsiras galimybė kartu planuoti įvairaus pobūdžio kultūrinius ir sportinius renginius“, – sprendimą pakomentavo miesto meras J.Sartauskas.
Lietuviai norėtų patobulinti
Vienas Šiaulių arenos projekto autorių architektas L.Tuleikis PILOTUI.LT sakė, kad neseniai bendravo su arenų statytojų atstovu iš Ukrainos bei pasisiūlė Šiaulių arenos projektą pakoreguoti. Mat, autorių kolektyvo nuomone, „ukrainietiškosios“ arenos neturėtų būti lygiai tokios pat, kaip stovinti Šiauliuose. Pasak L.Tuleikio, šiam lietuvių architektų pasiūlymui atsakymo ukrainiečiai dar nedavė. Beje, PILOTAS.LT žiniomis, prieš tai ukrainiečiai dėl laiko ir finansinių išteklių stokos atsisakė architekto E.Miliūno kolektyvo pagal Šiaulių arenos pavyzdį rengtojo arenos projekto.
Parengta pagal Šiaulių savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]