2024 m. gruodžio 28 d.

 

Lietuviškas trumpas kinas sulaukė tarptautinės filmų mugės dalyvių simpatijų

Paskelbta: 2014-02-05 16:17 Autorius: ekspertai.eu
Org. nuotr.
Org. nuotr.

Šiuo metu vykstančio didžiausio Europoje trumpametražių filmų festivalio Clermont-Ferrando (Prancūzija) mugėje pristatomas lietuviškas kinas. Su mūsų šalies trumpametražiais filmais kino profesionalai iš viso pasaulio susipažįsta nacionaliniame stende. Anot Rimantės Daugėlaitės, trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ direktorės, dvi pirmos mugės dienos buvo itin intensyvios – vyko susitikimai, specialus lietuvių filmų seansas, mugės lankytojų priėmimas nacionaliniame stende.

„Mugėje dalyvaujame antrą kartą, esame vis dar naujokai – nepažinti, todėl tarptautinei publikai įdomūs. Tą įrodo tiek didelis stendo lankomumas, tiek vakar specialiai kino industrijos profesionalams surengtas išskirtinis lietuviškų filmų seansas. Sulaukėme tarptautinių trumpų filmų festivalių atstovų iš Pietų Korėjos, Graikijos, Norvegijos, Slovakijos. Lietuvių animacija susidomėjo Slovėnijoje vykstantis vienas didžiausių pasaulyje animacijos festivalių „Animateka“, – įspūdžiais dalinasi R. Daugėlaitė.

Vakar taip pat buvo susitikta su didžiųjų Europos festivalių atstovais: tarptautinio Kanų kino festivalio kritikų savaitės programos sudarytoja Laurence Reymond, taip pat su Venecijos tarptautinio filmų festivalio programos komisijos nariu Enricu Vannucciu.

Festivalio mugėje dalyvaujančios Lianos Ruokytės-Jonsson, Lietuvos kino centro (LKC) filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėjos, teigimu, lietuvių filmų stendas tarp 34 mugėje dalyvaujančių šalių (Prancūzijos, Čekijos, Vokietijos, Čilės, Izraelio, Portugalijos, Lenkijos, D. Britanijos, Skandinavijos šalių ir kt.) išsiskiria savo estetika, o peržiūroje rodyti filmai turi potencialo varžytis svarbių festivalių konkursinėse programose.

„Tarptautinėse mugėse ne tik turiniu, bet ir forma prisistatome nepriekaištingai. Šįkart tai pastebėjo ir mugės vadovė Anne Parent, kuri Lietuvos stendą išskyrė kaip vieną iš estetiškiausių. O speciali lietuvių filmų peržiūra parodė, kad trumpametražiai filmai Lietuvoje auga – savo kokybe, gausa ir profesionalumu“, – teigia L. Ruokytė-Jonsson.

Vakar surengtame išskirtinai kino industrijos atstovams skirtame lietuviškų filmų seanse buvo parodyti 5 ryškiausi praėjusiais metais sukurti lietuvių trumpametražiai darbai. Kaip teigia Marija Razgutė, viena iš agentūros „Lithuanian Shorts“ steigėjų, šie filmai skiriasi tiek temomis, žanrais ir stiliais, tiek juos sukūrusių režisierių amžiumi.

Režisierės Marijos Kavtaradzės „Pasakyk, kad neskaudės“ pasakoja jaunų žmonių „pirmojo karto“ istoriją. Austėjos Urbaitės „Etiudas“ rodo dviejų aktorių kūrybines kančias, statant trumpą etiudą teatre. Ievos Veiverytės drama „Šuns dienos“ gilinasi į sudėtingus motinos ir dukters santykius. Lino Mikutos „Pietūs Lipovkėje“ atskleidžia Vilniuje veikiančios viešosios valgyklos kasdienybę, jos lankytojų likimus. Didelio susidomėjimo tiek stende, tiek peržiūroje sulaukusiai lietuviškai animacijai šiais metais peržiūroje atstovavo Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės darbas „Neeuklidinė geometrija“.

„Siekėme prisistatyti kaip įvairų trumpametražį kiną kurianti šalis. Be to, kelių šių filmų premjeros jau įvyko tarptautiniuose kino festivaliuose, o tai tik įrodo jų kokybę. Štai Ievos Veiverytės filmą „Šuns dienos” vos prieš kelias dienas pakvietė dalyvauti konkursinėje programoje Tamperės trumpų filmų festivalyje Estijoje. Tikiu, kad greitai lietuvių trumpi filmai papuoš ir kitų pasaulio kino forumų programas“, – teigia M. Razgutė.

Nacionaliniame stende dalinami ir specialiai Clermont-Ferrando mugei parengti katalogai „Lithuanian Shorts 2013–2014“, DVD su rinktiniais lietuviškais filmais, rodomi filmų anonsai.

Clermont-Ferrando filmų mugė vyks iki šio penktadienio, vasario 7-os dienos. Lietuva yra vienintelė iš trijų Baltijos šalių, kuri mugėje turi nacionalinį stendą. Agentūra „Lithuanian Shorts“ lietuvišką trumpametražį kiną mugėje pristato jau antrą kartą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras