Baigtos vertinti didelio susidomėjimo sulaukusio kvietimo „Gynybos inovaciniai čekiai“ paraiškos – finansavimas bus skirtas 10-iai atgrasymo srities įmonių. Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat svarsto finansuoti daugiau įmonių iš rezervinio sąrašo.
„Iki šiol gynybos pramonė nebuvo skatinama, tad šiais metais sukūrėme priemonę pažangių gynybos produktų kūrimui. Akivaizdu, kad tai pasiteisino – gavome 4 kartus daugiau paraiškų nei tikėjomės. Ši priemonė turi tapti tęstine ir prioritetine, kad tiek patyrusios gynybos įmonės, tiek įmonės, kurios iki šiol neveikė gynybos srityje, galėtų vystyti inovatyvius sprendimus ir plėsti savo produktų spektrą“, - pasakė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pasak Ekonomikos ir inovacijų viceministrės Erikos Kuročkinos, siekiama „padėti gynybos sektoriaus įmonėms augti ir kurti pažangius sprendimus“.
Įmonės gaus iki 30 tūkst. eurų vertės čekius, kuriuos galės panaudoti iš mokslo institucijų ar brandžių inovatorių įsigyjant inovacines paslaugas, reikalingas gynybos technologijoms pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus prioritetus kurti ir plėtoti.
Pranešama, kad ministerija nuosekliai deda pastangas skatinant atgrasymo sektoriaus augimą šalyje. Šiuo tikslu Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijomis parengė atgrasymo ir saugumo pramonės plėtros gaires, kurių tikslas – didinti šalies gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumą, pritraukti investicijų ir skatinti inovacijas šioje srityje.
Prie atgrasymo inovacijų ekosistemos stiprinimo prisideda įsteigtas 13 mln. eurų vertės rizikos kapitalo fondas „MILInvest“, skirtas padėti augti atgrasymo sektoriaus startuoliams. Be to, Inovacijų agentūroje planuojamas steigti „Miltech Lab“, kuris skatins inovatyvių dvejopo naudojimo produktų kūrimą.
Lietuvos atgrasymo sektorius sparčiai auga – per pastaruosius penkerius metus šiame sektoriuje veikiančių įmonių apyvarta išaugo beveik dvigubai ir siekia apie 700 mln. eurų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]