Lietuvos piliečiai į Europos Parlamentą renka savo atstovus. Tačiau ką tie atstovai ten veikia, už ką jie atsako, kokios jų pareigos ir, svarbiausia, ar gali juos rinkę piliečiai į šiuos parlamentarus kreiptis vienu ar kitu valstybei svarbiu klausimu? Turbūt ne visi žino, kad Lietuvos atstovai Europos Parlamente yra laisvi ir nepriklausomi nuo bet kokios, net minimalios atsakomybės.
Kokia yra reali situacija, labai aiškiai ir nedviprasmiškai paaiškino Europos informacijos centro atstovė Aneta Šerelytė-Stankevičienė: „Institucijos, įpareigojančios parlamentarus atsakinėti į piliečių klausimus, nėra. Nėra nei procedūros, nustatančios Europos Parlamento narių apskundimo tvarką dėl neatsakytų piliečių klausimų, nei prievolės atsakinėti į piliečių užklausas. Europos Parlamento nario statutas garantuoja laisvą ir nepriklausomą mandatą: „Parlamento nariai yra laisvi ir nepriklausomi“.
Kadangi Lietuvos atstovai Europos Parlamente yra laisvi ir nepriklausomi nuo bet kokios, net minimalios atsakomybės, komentuoti nėra ką. Galima tik pavydėti ir palinkėti didelės, labai didelės sėkmės.
Susiję:
Europos Parlamente atstovai iš Lietuvos nieko bendro su politika neturi
Europos Parlamentas – parazitinė politinio iškrypimo oazė