Londono dizaino festivalyje nuo rugsėjo 16 iki spalio 18 dienos veiks paroda „Lietuvos dizainas 2001–2013“, kurioje pristatomi pagrindinių Lietuvos industrinio dizaino atstovų ir perspektyvių jaunųjų dizainerių darbai.
Parodoje, kuri vyksta novatoriško dizaino ir inžinerijos konsultavimo įmonės ARUP galerijoje, pristatomi darbai sukurti per pastaruosius dvylika metų. Joje dalyvauja dizaineriai Neringa Dervinytė, Žydrūnė Grigonytė, Vytautas Puzeras, Nauris Kalinauskas, Žilvinas Stankevičius, Rytis Zaveckas, Mindaugas Žilionis, Audronė Drungilaitė, Paulius Vitkauskas, Deividas Juozulynas, Juozas Brunza ir Indra Marcinkevičienė.
Per simbolius ir vizualias istorinės kultūros tradicijas, veikiamas universalios pasaulio dizaino kalbos keliamų iššūkių, parodos dalyviai kvestionuoja Lietuvos dizaino identitetą. Parodoje pristatomas Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros studentų projektas „Place lift society“, taip pat Rimo Sakalausko video „Sinchronizacija“ (2009) ir Beno Richardsono (Arup) filmas apie ARUP šviesos dizainerių koncepciją Klaipėdos jūrų muziejui.
„Lietuvoje jaunieji dizaino kūrėjai aktyviai domisi naujausiais procesais ir technologijomis. Tačiau tuo pačiu metu dauguma man matytų dizaino darbų yra glaudžiai susieti ir su Lietuvos istorija bei amatais. Įtampa, atsirandanti plėtojant novatoriškas idėjas ir kartu išlaikant praeities tradicijos elementus, yra be galo įdomi ir užima didelę dalį formuojant Lietuvos identitetą“, – mintimis dalijosi ARUP parodų kuratorė Jennifer Greitschus.
Lietuvos dizaino forumo vadovas Vytautas Gurevičius sako, kad šių metų „Design Lithuania 2001–2013“ yra prieš dvejus metus pradėto vykdyti projekto „Lietuvos ir dizaino simboliai 2001–2011“ tęsinys. „Džiugu, kad mūsų projektas, kuris buvo skirtas užsienio partneriams, jau ketvirtą kartą virsta paroda. Pirmoji paroda – „Lithuanian design: past, present, future“ – vyko 2012-ųjų rugsėjį Helsinkyje (WDC'12), o 2012-ųjų spalį – Taline ir Kijeve, kur sėkmingai reprezentavo Lietuvą. Ši mūsų partnerių ARUP patalpose rengiama paroda ir dalyvavimas Londono dizaino festivalyje mums taps didžiuliu iššūkiu, nes visą mėnesį eksponuojamus Lietuvos dizainerių darbus išvys garsiausi pasaulio architektų biurų atstovai ir Londono dizaino festivalio lankytojai. Prieš 7 metus, kuriantis Lietuvos dizaino forumui, turėjome Lietuvos dizainerių darbų dalyvavimo pripažintuose tarptautiniuose renginiuose viziją. Mūsų dizainas jau pristatytas Milane, Turine, Helsinkyje, Frankfurte, Taline, Kijeve, Minske, o šiemet – Londone ir Kane. Smagu, kai vizijos tampa realybe“, – sako V. Gurevičius.
Šis projektas žymi Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, renginį remia Lietuvos kultūros ministerija.