Seimo narė, tuo pat metu dirbanti ir Finansų ministrės pareigose dr. Gintarė Skaistė pranešė, kad „pastarieji metai visoms regiono valstybėms buvo lyg išgyvenimas audros akyje“.
„Pandemija, hibridinė Aliaksandro Lukašenkos migrantų ataka, Rusijos karas su Ukraina, lėmęs didelius karo pabėgėlių srautus, energijos kainų svyravimą ir infliacijos šuolį. Politikams tai buvo daugybės greitų sprendimų laikas“, - atskleidė G. Skaistė, skelbiama analitinių analizių leidinio „Valstybė“ analitinėje analizėje „Lietuva – atlyginimų augimo lyderė – ir kiti sėkmės faktai“.
Moteris išvardino pasiekimus, kurie buvo pasiekti įvairiose srityse.
Saugumui stiprinti Lietuvoje sutelktas platus politinis palaikymas leido dvigubai – nuo 1 iki 2 mlrd. eurų – padidinti gynybos finansavimą, taip pat buvo pastatytas fizinis barjeras, padidintas BVP atgrasymui, kuriama nacionalinė divizija ir atvyks Vokietijos brigada.
Energetikos sektoriaus atsparumui pritaikytos tiek tikslinės laikinos, tiek ir ilgalaikį poveikį turinčios priemonės.
„Rusijos manipuliacijų nulemtiems energijos kainų šuoliams sušvelninti buvo parengtas milijardinis žmonėms ir verslui skirtas paramos paketas“, - priminė G. Skaistė.
Politikės teigimu, „žmonių pajamų didinimas nuo pat kadencijos pradžios buvo mūsų Vyriausybės strateginis pasirinkimas“.
„Investicijos – tiek viešos, tiek privačios – yra ekonomikos variklis“, - nurodė G. Skaistė.
Pasak finansistės „pastaraisiais metais ekonomiką pasiekė 1,6 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų priemonių“.
„Tai neišvengiamai prisideda prie mūsų verslo konkurencingumo ir atsparumo“, - vieną sėkmės priežasčių įvardino ministrė.
Ji neslėpė, kad „Lietuvos ekonomika viso šio siūbavimo laikotarpiu demonstravo išskirtinį atsparumą“.
„Pozityvūs šalies ekonominiai rodikliai rodo, kad taikytos priemonės pasiteisino“, - konstatavo G. Skaistė.
P. S.
Istorinė žurnalo „Valstybė“ įkūrėjo ir lyderio Eduardo Eigirdo kalba „Mes pakilome į lemiamą kovą už Baltarusijos ir Lietuvos laisvę“ Landsbergių pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavime: