Sinodo Kolegija, įvertinusi pastarųjų dienų įvykius, konstatuoja, kad:
1. LERB-UL-S (Lietuvos evangelikų reformatų – Unitas Lithuaniae-sinodas) dokumentuose valdžios įstaigoms ir visuomenei A. Kvedaravičius ir D. Liaukevičienė pristatomi kaip nusikaltėliai, iššvaistę ar pasisavinę Bažnyčios turtą. Tačiau nė viena byla, jų iškelta šiuo klausimu, nėra pasibaigusi, taigi visuomenei yra sudaroma išankstinė nuomonė remiantis vien prielaidomis.
2. LERB-UL-S pasinaudoja situacija, kai sukčius J. Strokanovas (buvęs Evangelikų reformatų paramos ir labdaros fondo direktorius) slapta nuo fondo dalininkų ir Bažnyčios vadovų išpardavė dalį Bažnyčios nekilnojamojo turto. LERB-UL-S teikia ieškinius teismams prisistatydami nukentėjusiaisiais dėl išparduoto jiems nuosavybės teise niekada nepriklausiusio turto. Pagal daugelio tikinčiųjų pasakojimus neatmetama galimybė, kad J. Stokanovas nuo pat pradžių, slapta nuo Bažnyčios ir Sinodo Kolegijos, veikė išvien su LERB-UL-S ir planavo tokius veiksmus. Šių veiksmų pasekmė – akivaizdus LERB (Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia), LERB-SK (Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios Sinodo Kolegija) ir visų parapijų turto ir valdymo užgrobimo faktas.
3. Teismai uždraudė LERB-UL-S perimti Sinodo Kolegijos valdymą ir apriboti jos vadovų teises. Tačiau LERB-UL-S tai padarė per Teisingumo ministeriją.
4. Antstolio patvarkymu pakeitus turto saugotoją (šis antstolio sprendimas teismų pripažintas neteisėtu ir yra panaikintas), LERB-UL-S užgrobia maldos namų pastatus ir prisistatydami LERB vardu, savivaldžiaudami organizuoja juose atseit savo „parapijų" tikinčiųjų susirinkimus, kuriuose renka kito juridinio asmens valdymo organus.
5. LERB-UL-S teikia TM suklastotus duomenis dėl juridinių asmenų vadovų pakeitimo.
6. Teisingumo ministerija po pirmojo dokumentų pateikimo atsisakiusi registruoti nepagrįstas vieno juridinio asmens pretenzijas pakeisti kitų juridinių asmenų vadovus, po Apeliacinio teismo 2013-06-28 nutarties, įpareigojančios grąžinti turtą saugoti Sinodo Kolegijai, per vieną dieną, be jokių paaiškinimų, priima protu nesuvokiamą, įstatymui ir savo pačios nuostatoms prieštaraujantį sprendimą: dar nepasibaigus teismui, kur vyksta ginčas tarp abiejų religinių bendruomenių dėl veiklos teisėtumo, pagal vieno juridinio asmens prašymą 2013-07-12 pakeičia kitų jam niekaip nepriklausančių juridinių asmenų valdymo organus.
7. Tokie TM veiksmai griauna teisinės valstybės pamatus. Reikia pažymėti, kad šiuo atveju buvo šiurkščiausiai įsikišta į Bažnyčios vidaus reikalus ir sudarytos sąlygos legaliam plėšikavimui. Dar kartą akcentuojame, kad ši registracija įteisino ne demokratišku būdu perrinktus juridinio asmens vadovus, o leidimą kitai bendruomenei užvaldyti jiems nepriklausančio juridinio asmens teises.
8. Ši neteisėta registracija atima teisę iš ir toliau pagal Bažnytinę teisę veikiančios Sinodo Kolegijos ginti savo teisumą teismuose. Neteisėtai įregistruoti vadovai reikalauja perduoti juridinių asmenų turtą ir veiklos dokumentus, nors nėra kalbama apie veiklos tęstinumą. Parapijų pirmininkai verčiami grasinant, šmeižiant ir šantažuojant perduoti parapijos sukauptą turtą, suaukotas lėšas visai kitai bendruomenei, kuri iki šiol prie pastatų remonto ir lėšų rinkimo nebuvo niekuo prisidėjusi.
9. Primename, kad LERB-UL-S, registruota 2004-12-23, yra nauja, liberali atskira bendrija, niekaip - nei istoriškai, nei doktriniškai - nesusijusi su tradicine LERB, veikiančia nuo 1557-12-14, LERB-SK ir parapijomis.
Šiais neteisėtais veiksmais LERB tikintieji verčiami priimti kitos bažnyčios tikėjimą, drauge šiurkščiausiai pažeidžiama konstitucinė sąžinės laisvė ir valstybės vardu ribojama teisė išpažinti savo tikėjimą.
Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios Sinodo Kolegija