2019 m. gruodžio 4 d. 11 val. įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Artūro Skardžiaus spaudos konferencija Seime „5-eri metai Klaipėdos SGD terminalui – kaip sustabdyti šį sukčiavimą?“.
Spaudos konferencijoje dalyvauja Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos narys ir Teisės darbo grupės vadovas Kęstutis Eiva.
„Klaipėdos SGD terminalui „Independence“ – jau 5-eri metai. Visi matome, kad mus apgaudinėja atvirai ir didžiuliais mąstais, tačiau valstybė viešojo intereso šioje paprastoje ir atvirai vykdomoje sukčiavimo schemoje negina.
Seime svarstymui priimtas nutarimo projektas dėl dar beveik 300 mln. eurų skolinimosi - terminalo nuomos mokėjimus norima pratęsti dar 20 metų (135,5 mln. eurų), kitas jau dabar pasiskolinamas lėšas panaudoti 2024 m. gal būt įvyksiančiam šio laivo-saugyklos nupirkimui .
Prieš tai per 10 metų Lietuva buvo įsipareigojusi off-shore įmonei sumokėti 660 mln. USD už šio laivo-saugyklos, kuri tuomet kainavo 250 mln. USD, nuomą, nors nutarta buvo pirkti šį pirkinį.
Šis sukčiavimas vykdomas atvirai ir tyčiojantis iš Lietuvos piliečių, kurie kompensuoja didžiąją dalį šios „nepriklausomybės gynimo“ veiklos nuostolių. Apie pusę vis mažėjančio poreikio dujų Lietuva perka vamzdynu iš Rusijos, už kitą pusę, perkamą skystų dujų pavidalu, ir toliau dirbtinai permokama.
Šias lėšas, mokamas off-shore įmonei, kaip socializuotą mokestį sumoka vartotojai Lietuvoje.
Išeitis viena – politinė ir baudžiamoji vykdytojų bei sumanytojų atsakomybė.
Tačiau prokuratūra nereaguoja nei į šį sukčiavimą, nei į 2012 m. LR Seimo tyrimo nustatytus faktus dėl Snoro banko lėšų ir turto išgrobstymo, dangstantis valstybės vardu.
Seimo nario Eligijaus Masiulio patvitintas 2014-2016 m. Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės elektroninis susirašinėjimas iš Prezidento kanceliarijos serverio pašto [email protected] su šiuo buvusiu Seimo nariu, valstybės vadovei prašant jį tarpininkauti valstybės vadovės santykiuose su privataus kapitalo įmone „MG Baltic“, kad ši padėtų LR Seime Lietuvos Generaliniu prokuroru patvirtinti jos pasirinktą kandidatą, atskleidė, kad valstybę valdo ne Konstitucinė valdžia, o nežinia kas.
Lietuvos piliečių lūkesčiai tikintis, kad 2016 m. išrinktas Lietuvos Respublikos Seimas iš esmės pakeis padėtį, sužlugo – LR Seimo dauguma neturi politinės valios ištirti šį sukčiavimą.
Vitas Tomkus šiemet priminė, kad Tautos Tribunolas – paskutinė viltis.
Lietuvos Visuomenės Taryba, nebematydama kitos išeities, nutarė steigti Lietuvos Visuomenės Tribunolą, kuris, pritraukęs kuo daugiau Lietuvos visuomenės atstovų ir pareikalavęs iš valdžios informacijos bei paaiškinimų, ištirtų ir įvertintų Lietuvos turto ir lėšų pasisavinimą, visuomenės vardu kreiptųsi į valstybės institucijas ir teisėsaugą dėl Lietuvos Respublikos Konstituciją atitinkančių sprendimų priėmimo.
Kviečiame Lietuvos visuomenę palaikyti šią Lietuvos Visuomenės Tarybos iniciatyvą. Lietuvos Visuomenės Tribunolo darbo sėkmę lems, visų pirma, mūsų susitelkimas“, - rašoma spaudos koferencijos organizatorių pranešime visuomenei.
Spaudos konferenciją bus galima žiūrėti čia:
P. S.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]