Rugsėjo 19–30 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai dalyvaus tarptautinėse oro gynybos padalinių pratybose „Tobruq Legacy 2016" (liet. „Tobruko palikimas 2016") Slovakijoje.
Pratybose Slovakijoje Lietuvos kariai dalyvaus su raketiniais oro gynybos kompleksais STINGER. Šiose pratybose taip pat dalyvaus Slovakijos, Čekijos, JAV, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos ir Slovėnijos kariai su raketinėmis oro gynybos sistemos PATRIOT, AVENGER, SA10, SA6, SA18, RBS70, GROM, MISTRAL ir SA24.
Pratybos vyks Lešte, tarp kalnuotų vietovių įsikūrusiame poligone Slovakijoje.
Pratybų „Tobruq Legacy 2016“ tikslas ir uždaviniai – planuoti ir vykdyti 5-ojo NATO straipsnio oro gynybos operacijas. Pratybų metu oro gynybos padaliniai integruosis į bendrą NATO oro gynybos sistemą, treniruosis rengti ir vykdyti standartinius NATO oro gynybos procedūras.
Lietuvos oro gynybos bataliono kariai šioms pratyboms ruošėsi visus metus. Pratybų įvadinė dalis prasidėjo dar birželio mėnesį, kai Čekijoje, bataliono kariai dalyvavo kovinio šaudymo pratybose „Tobruq Arrows 2016“. Finalinėje pratybų dalyje, Slovakijoje, Lietuvos oro gynybininkai kartu su Latvijos kolegomis suformuos bendrą Lietuvos ir Latvijos oro gynybos bateriją – „Baltic Battery“. Bendros baterijos formavimo tikslas – intensyvinti bendradarbiavimą su Latvijos Oro gynybos batalionu. „Baltijos baterija, prisijungs prie JAV formuojamos oro gynybos santalkos (angl. Cluster), sudarytos iš PATRIOT, AVENGER, RBS70 ir STINGER sistemų.
Oro gynybos batalionas – Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 m. ir dislokuotas Radviliškio mieste, ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Oro gynybos batalioną sudaro trys oro gynybos, viena apžvalgos radarų ir viena štabo ir aprūpinimo baterijos. Pagrindinis bataliono uždavinys – sausumos pajėgų ugnies parama ir strateginių objektų oro gynyba.
Šaltinis: kam.lt
Vikipedija byloja, kad Tubrukas (arba Tobrukas; arab. طبرق = Ţubruq) – miestas Libijos šiaurės rytuose, prie Viduržemio jūros; Butnano savivaldybės centras. 121,1 tūkst. gyventojų (2007). Po II pasaulinio karo Tubrukas ėmė vystytis ekonomiškai. Per Tubruko uostą išvežama nafta; taip pat išvystyta maisto (ypač prieskonių, vyno, aliejaus) pramonė. Nuo 2014 m. rugsėjo mėn. Tubruke yra įsikūrusi Libijos vyriausybė ir parlamentas. Tubrukas įkurtas kaip senovės Graikijos kolonija Antipyrgas, o ir vėliau miestas buvo romėnų tvirtovė, saugojęs juos nuo priešų. Per visus amžius Tubrukas taip pat tarnavo kaip poilsio vieta einantiems per miestą karavanams. 1911 m. Tubrukas tapo Italijos kariniu avanpostu, bet 1941 m. per II pasaulinį karą Didžiosios Britanijos karinės pajėgos užėmė miestą ir toliau kovėsi su fašistine Vokietija.
Jei NATO kartais susimąstytų, kokius idiotiškai taiklius pavadinimus sugalvoja savo pratyboms, būtų visai neblogai. Neseniai pripažinta, kad ne tik Irako, bet ir Libijos invazija buvo neteisėta, t. y. nusikalstama tarptautinė veikla. Kodėl Lietuva į tai veliasi? Ar Lietuvai to reikia, kad ji sustiprėtų kaip valstybė?
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]