Spalio 9–13 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos septynių narų-išminuotojų grupė, vadovaujama kapitono leitenanto Irmanto Medučio, dalyvauja kasmetinėse tarptautinėse Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – narų-išminuotojų pratybose „Divex“, šiemet vykstančiose Estijos teritoriniuose vandenyse Talino įlankoje.
Pratybų metu bus neriama iki 40 m gylio su tikslu – kuo daugiau aptikti ir neutralizuoti užsilikusių nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų minų, siekiant užtikrinti saugesnę laivybą ties Talinu.
Baltijos jūros rytinėje dalyje prie Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos krantų, teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu jūros dugne buvo padėta daugiau nei 80 tūkst. jūrinių minų ir kitokių kliūčių laivybai. Baltijos šalims atgavus nepriklausomybę ir tapus NATO nare, pradėtos organizuoti šių vandenų išvalymo nuo sprogmenų operacijos. Šalia tokių didelio masto Baltijos šalyse kasmet organizuojamų tarptautinių istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijų kaip „Atvira dvasia“ (angl. „Open Spirit“), kuriose dalyvauja daugelio NATO ir neutralių šalių išminavimo laivai, organizuojamos ir tarptautinės mažesnio masto specifinės atskirų valstybių narų-išminuotojų komandų pratybos, tokios kaip „Eodex“ ir „Divex“, kurių metu taip pat ieškoma jūrinių minų.
2016 m. rugpjūčio mėnesį tarptautinės narų-išminuotojų pratybos „Eodex“ vyko Lietuvoje. Tuomet buvo treniruojamasi rasti, atpažinti ir neutralizuoti improvizuotus sprogstamuosius užtaisus tiek vandenyje, tiek po vandeniu, sausumoje. Tuo metu pratybose dalyvavo trijų Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų ir Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno narai-išminuotojai.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]