Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje studijas pradeda studentai, įstoję į naują ir pirmą kartą Lietuvoje vykdomą Lietuvos edukologijos universiteto ir Karo akademijos jungtinę bakalauro studijų programą Istorija ir pilietinis ugdymas, kuri rengs profesionalius istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojus.
Rugsėjo 3 d. į Akademiją atvyko pirmieji studentai, kurie buvo supažindinti su Lietuvos karo akademija, jos veikla ir istorija. Studentai taip pat aplankė Akademijos muziejų ir biblioteką, savo taiklumą išbandė lazeriniame tire.
Studentui Tomui Dutkevičiui Lietuvos karo akademija jau yra pažįstama. Vaikinas prieš dvejus metus priklausė Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės „Geležinio Vilko“ kuopai ir dalyvaudavo Akademijoje vykstančiose jaunųjų šaulių pratybose. Tomas pasakojo, kad šioje aukštojoje mokykloje rengiamos paskaitos ir pratybos, susijusios su šalies gynyba, jį ir sudomino labiausiai.
Akademijoje organizuojamais kariniais užsiėmimais susidomėjo ir Reda Zinkevičiūtė. „Norėčiau juos išbandyti, o taip pat daugiau susipažinti su pilietinio ugdymo pagrindais. Domiuosi Lietuvos istorija ir esu patriotiškas žmogus. Todėl manau, kad man tikrai pravers šios studijos“, – kalbėjo mergina.
Pasak Lietuvos karo akademijos prorektoriaus dr. Gintauto Surgailio, pilietinis ugdymas apima istorijos ir kariuomenės žinias, supratimą, kas yra valstybė, savo krašto pažinimą, meilę tėvynei ir pan. „Akademijoje skiriamas didelis dėmesys patriotiniam kariūnų ugdymui. Įgyvendinant Istorijos ir pilietinio ugdymo studijų programą, stengsimės, kad šią pilietinę dvasią gautų ir kiti studentai. Tuomet bus parengtas istorijos mokytojas, žiūrintis kur kas plačiau į istoriją ir istorinius faktus, sugebantis juos analizuoti, suprasti ir kitokį požiūrį ir taip sudominti moksleivį istorija, kartu diegiant jaunam žmogui ir pilietinės visuomenės vertybes“, – pasakoja prorektorius.
Aukštosios mokyklos, 2014 m. lapkričio 11 d. pasirašiusios sutartį, įsipareigojo kartu rengti ir įgyvendinti studijų programą, kurios poreikį ir naudą po kelerių metų akivaizdžiai matys ne tik krašto apsaugos sistema ir švietimo institucijos, bet ir visa Lietuvos visuomenė. Programą, kurią parengė jungtinė Lietuvos edukologijos universiteto ir Karo akademijos mokslininkų darbo grupė, 2015 m. birželio 26 d. Studijų kokybės vertinimo centras akreditavo 5 studijų metams.
Istorijos ir pilietinio ugdymo studijų programos tikslas – parengti kvalifikuotą istorijos ir pilietinio ugdymo pedagogą, gebantį dirbti pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas. Studijų programą baigę ir dalyko pedagogikos, istorijos ir pilietinio ugdymo bakalauro laipsnį ir pedagogo profesinę kvalifikaciją įgiję absolventai išmanys Lietuvos istorijos politinius, socialinius, ekonominius, kultūrinius procesus ir gebės perteikti žinias apie juos pasaulio istorijos kontekste, žinos visuomenės raidos dėsningumus, visuomenės saugumo sampratą šiuolaikinių grėsmių kontekste, Lietuvos politinės sistemos ypatumus, išmanys pilietinės visuomenės pagrindus, pilietiškumo bruožus, pilietinio ugdymo proceso tikslus ir ypatumus. Studijų metu įgytas bendrąsias kompetencijas absolventai aktyviai taikys dalyvaudami visuomeniniame gyvenime ir profesinėje veikloje.
Pagal studijų programą Lietuvos karo akademijoje studentams bus dėstomi valstybės gynimo pagrindai, supažindinama su karybos raida, Lietuvos politine sistema, nacionalinio saugumo, teisės, ekonomikos, pilietinės visuomenės, vadybos, lyderystės pagrindais, tarptautiniais santykiais. Paskaitas skaitys ir seminarus studentams ves Akademijos dėstytojai, yra numatytos pedagoginės praktikos mokyklose ir Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamose vaikų vasaros stovyklose. Aukštųjų mokyklų dėstytojai organizuos bendras mokslines ir metodines konferencijas, keisis moksline ir kita informacija.
Studentai, sėkmingai baigę studijas pagal jungtinę studijų programą Istorija ir pilietinis ugdymas, galės tęsti mokslus antrosios pakopos (magistro) studijose.
Šaltinis: lka.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]