Šeštadienį, balandžio 2 d., 10–14 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje organizuojamas renginys Lietuvos jaunimui „Atvirų durų diena 2016“. Renginio svečiai turės progą susipažinti su Karo akademijos organizuojamomis universitetinėmis studijomis, kariniu rengimu, stojimo sąlygomis, kariūnų gyvenimu, karininko karjeros perspektyvomis.
Atvirų durų dienos metu lankytojai susipažins ne tik su studijų galimybėmis, bet galės stebėti ir dalyvauti specialiai jiems organizuotuose kariniuose užsiėmimuose, išbandyti kario ekipuotę, stebėti kovinių veiksmų operaciją ir kt.
2016–2017 mokslo metais Karo akademija siūlo keturias socialinių mokslų srities bakalauro programas: Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir naują, 2016 metais patvirtintą, socialinės krypties studijų programą – Nacionalinio saugumo ir gynybos. Šių programų tikslas yra rengti ginkluotosioms pajėgoms vadus – lyderius, puoselėjant Lietuvos kariuomenės tradicijas, teikiant kokybišką universitetinį ir karinį išsilavinimą.
Lietuvos karo akademijos kariūnams studijų metu taip pat sudaromos sąlygos dalyvauti kultūriniame, sportiniame ir visuomeniniame gyvenime. Tradiciškai Karo akademijos auklėtiniai savanoriauja įgyvendinant programą „Big Brothers Big Sisters“, dainuoja chore „Kariūnas“, šoka sportinių šokių kolektyve „Šokte marš“, yra sukūrę patriotinio roko grupę. Norintys gerinti savo fizinį pasirengimą, lanko įvairių sporto šakų treniruotes, siekiantys lavinti karinius įgūdžius gali dalyvauti Karo akademijos žvalgų užsiėmimuose.
Studijuoti Lietuvos karo akademijoje 2016–2017 mokslo metais planuojama priimti 110 jaunuolių. Iš viso akademijoje dabar studijuoja 208 kariūnai, iš jų užsienio karinėse mokyklose – 4 kariūnai. Nuo 2012 metų pastebima, kad į Lietuvos karo akademiją stoja vis daugiau jaunuolių iš savanorių ir šaulių gretų ir atlikusių privalomąją karo tarnybą.
Lietuvos karo akademija yra vienintelė mokymo institucija šalyje, rengianti karininkus Lietuvos kariuomenei, o savo studentams suteikianti kariūno statusą. Kariūnai, baigę Karo akademiją, gauna ne tik būrio vado kvalifikaciją ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį, bet įgyja ir aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Visos studijų programos Karo akademijoje yra finansuojamos valstybės.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]