Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija išplatino pranešimą, kuriame reiškia susirūpinimą dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios klaidingos informacijos, esą Žaliojo tilto skulptūras ketinama įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Atkreipiamas dėmesys, kad politiko K. Masiulio pranešime yra neteisingai interpretuojama darbinė Tarptautinio paminklų ir vietovių išsaugojimo komiteto (ICOMOS) Lietuvos nacionalinio komiteto biuro posėdžio medžiaga – protokolas, kuriame užfiksuota ICOMOS informacija apie XX a. paveldo mokslinio komiteto 2012 m. rengtą konferenciją. K. Masiulis pranešimą išplatino socialiniame tinkle Facebook.
„Pabrėžiame, kad esame labai nustebinti tokiu neatsakingu politiko Kęstučio Masiulio pareiškimu, kuris diskredituoja UNESCO vardą, tarptautinius principus ir dezinformuoja visuomenę“, – rašoma Lietuvos nacionalinė UNESCO komisijos pranešime.
Minėta konferencija buvo skirta Rytų Europos Šaltojo karo palikimui ir socialistiniam paveldui tirti. Posėdyje svarstyta, kad Lietuvoje ryškiausiais tokiais socializmo palikimo ženklais gali būti laikomi Žaliasis tiltas su skulptūromis, Mokslininkų namas Vilniuje, buvę „Pergalės“ gamyklos namai Kaune, buvęs kino teatras „Pergalė“ Vilniuje arba Lazdynų gyvenamasis rajonas. Apie šiuos objektus siūlyta kalbėti 2013 m. ICOMOS XX a. paveldo mokslinio komiteto konferencijoje Varšuvoje.
„Tokios diskusijos ir konferencijos yra ne politinio, bet mokslinio pobūdžio, sprendžiančios paveldosaugos teorijos ir filosofijos klausimus ir nei Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, nei ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas neteikė jokių siūlymų įrašyti Žaliąjį tiltą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą“, – teigiama išplatintame pranešime.
ELTA primena, kad Seimo narys K. Masiulis pirmadienį kreipėsi į kultūros ministrą Šarūną Birutį, prašydamas atsisakyti planų Žaliąjį tiltą įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą.
Eltos inf.