Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir dirigentas Robertas Šervenikas pateko į prestižinio muzikos žurnalo „Gramophone“ akiratį. Naujausiame, rugsėjo mėnesio „Gramophone“ numeryje recenzuojama Philippe’o Graffino su BBC simfoniniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais įrašyta kompaktinė plokštelė „Concertos Parlando“. Joje įamžinta ir lietuviška muzika – Balio Dvariono Pezzo elegiaco („Prie ežerėlio“)!
B. Dvariono kūriniu plokštelė prasideda. Vėliau skamba Rodiono Ščedrino „Concerto Parlando“ smuikui, trimitui (solistas Martin Hurrell) ir styginiams bei Sergejaus Prokofjevo „Penkios melodijos“ smuikui su orkestru, op. 35b (atliekama su BBC SO, dirigentas Mikhail Agrest) ir Piotro Čaikovskio Koncertas smuikui D-dur, op. 35 (atliekama su LNSO, dirigentas Robertas Šervenikas).
„Susitikimas su tokio kalibro ir riziką mėgstančiu muziku kaip Philippe’as Graffinas visuomet praturtina. Galite būti tikri, kad čia nėra jokių kompromisų ar išsikvėpusios rutinos apraiškų: jo grojimui būdingas maksimalus įsitikinimas, stipri individualybė ir žėrintis temperamentas“, – Lietuvos publikai gerai žinomam, ne kartą mūsų šalyje koncertavusiam ir publikos pamėgtam smuikininkui komplimentų negaili recenzentas Andrew Achenbachas.
„Balio Dvariono Pezzo elegiaco („Prie ežerėlio“, 1946) – žavingas pasirinkimas koncerto pradžiai. Šios išmoningos ir dosnios programos pabaigai skambėjo neįprastai mąsli ir vaizdinga Čaikovskio Koncerto interpretacija, kurios išskirtinumą dar labiau sustiprino Eugene Ysaye pirmos dalies kadencija (klausančiajam pasirodžiusi šėtoniškai sudėtinga). Čia ir jaudinančiai gražioje „Canzonettoje“ Graffino grojimas pasiekė aukštumas...“ – Ph. Graffino ir LNSO įrašą vertina A. Achenbachas.
Džiaugdamasi lietuvių kompozitorių ir šiuolaikinės muzikos kūrinių interpretacijoms ypač atidaus dirigento Roberto Šerveniko ir LNSO sėkme Lietuvos nacionalinė filharmonija kviečia klausytis jų rengiamų naujų programų. Spalio 10 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje skambės kompozitoriaus Felikso Bajoro 80-mečiui skirtas koncertas, lapkričio 8 d. laukia festivalio „Gaida“ šiuolaikinės muzikos programa su solistais Marco Blaauw (trimitas) ir Viktoru Gerasimovu (sopraninas), o lapkričio 29 d. numatyta fortepijono ir orkestro klasikos aukso fondo kūrinių programa, skirta fortepijono profesorės Veronikos Vitaitės 75-mečiui. Daugiau informacijos: www.filharmonija.lt.