2024 m. balandžio 18 d.

 

Lietuvos prerogatyva išlieka Ukrainos apginklavimas

Paskelbta: 2023-11-23 07:45 Autorius: ekspertai.eu

Ukrainą pasiekė naujas Lietuvos karinės paramos paketas. Lietuvos kariuomenė lapkričio 22 d. nugabeno ir Ukrainos kariuomenei perdavė 3 milijonus vienetų 7,62×51 mm šovinių, nuotolinio detonavimo sistemas ir žiemai skirtą įrangą.

„Mūsų įsipareigojimas padėti Ukrainai išlieka nepalaužiamas. Formuodami savo paramos paketus reaguojame į svarbiausius Ukrainos poreikius ir prioritetus. Teikdami amuniciją, nuotolinio detonavimo sistemas ir atšiaurioms žiemos sąlygomis reikalingą įrangą apčiuopiamai stipriname Ukrainos atsparumą prieš Rusijos agresiją“, - pasakė Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas.

Prieš kiek daugiau nei savaitę Ukrainai perduotos Krašto apsaugos ministerijos nupirktos NASAMS raketų paleidimo sistemos su reikalinga įranga, praėjusią savaitę – elektros generatoriai.

Be perduodamos karinės technikos ir įrangos, Lietuva nuolat aktyviai apmoko ukrainiečių karius, teikia gydymą ir reabilitaciją sužeistiems ukrainiečiams, rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus.

Ministerija teigia, esą bendra Lietuvos karinės paramos Ukrainai vertė siekia apie pusę milijardo eurų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras