2024 m. balandžio 22 d. 

Informacija, kad Lietuvos prokuratūra nebesilaiko ekstradicijos sutarties su JAV, yra klaidinanti

18
Paskelbta: 2020-03-10 10:13 Autorius: Neringa Ve
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Neringa Venckienė paskelbė pranešimą visuomenei, kuriuo informuoja, kad Lietuvos prokuratūra nebesilaiko ekstradicijos sutarties su JAV.

„Suprantu Lietuvos prokuratūros norą kuo greičiau ir griežčiau mane bausti už dešimtmečio senumo įvykius, kuomet dėl pedofilijos bylos sužlugdymo, o tokia buvo Seimo komisijos išvada, rimtai nukentėjo tiek Lietuvos prokuratūros, tiek visos teisėsaugos sistemos reputacija.

Garliavos įvykiai, kurių metu prie namo Klonio gatvėje susirinkę žmonės, atsisakydami paklusti įstatymams, sukėlė teisminės valdžios krizę, parodė teisėsaugos silpnumą, nesugebėjimą dirbti.

Tačiau, užuot pripažinusi ir taisiusi savo klaidas, Lietuvos teisėsauga ir toliau sau kelia vienintelį tikslą, pasiekti kuo griežtesnės teismo bausmės, ir tokiu būdu reabilituotis visuomenės akyse.

Pasirinktas prieš dešimtmetį susidorojimo su manimi kelias – akivaizdus bandymas toliau slėpti nuo visuomenės gilias teisėsaugos problemas.

Ir šiuo metu, kai pedofilijos bylos atskleidimas nebegalimas, visuomenė taip ir nesulaukusi teisminės valdžios atsiprašymo priversta stebėti teisėsaugos naują bejėgystės etapą – bandymus nuteisti buvusią teisėją, gynusią savo dukterėčią nuo pedofilų išnaudojimo.

Lietuvos prokuratūra nesilaiko ekstradicijos sutarties ir didina kaltinimų skaičių

Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, kad iš 39 nusikalstamų veikų mano atžvilgiu gali būti vykdomas baudžiamasis persekiojimas tik dėl 4 nusikaltimų: teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; trukdymo antstolio veiklai; fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo; pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Ekstradicijos sutartyje nurodytas baigtinis skaičius neva mano padarytų nusikaltimų, dėl kurių Lietuvos prokuratūrai leista kreiptis į teismą.

Deja, perdavus mano bylą į teismą, sužinojau ir apie penktą.

Į teismą perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinamajame akte nurodytas ir penktas nusikaltimas, kad aš piktnaudžiavau globėjos teisėmis, nors JAV mane teisti pagal šį straipsnį sutikimo nedavė.

Taip elgdamiesi Lietuvos prokurorai nebesilaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės ekstradicijos sutarties bei JAV Valstybės Departamento bei teismų spendimų.

Atskirai pažymiu, jog tiek dėl padidintų kaltinimų skaičiaus jau pranešiau Jungtinėms Amerikos Valstijoms“, - rašoma N. Venckienės pranešime.Ekspertai.eu iš karto kreipėsi į generalinį proklurorą Evaldą Pašilį, prašydami informuoti, dėl kokių priežasčių mūsų šalies teisėsaugininkai nesilaiko ekstradicijos sutarties su JAV, tokiu būdu dar labiau teršdami ir taip neįspūdingos reputacijos Lietuvos vardą.PAPILDYTA

„Paskelbta informacija apie atsiradusį penktąjį kaltinimą yra klaidinanti. Į teismą prokuroras yra perdavęs bylą, kurioje N. V. yra kaltinama pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius, kurie ne kartą buvo įvardyti viešai.

Epizodas dėl piktnaudžiavimas globėjos teisėmis yra paminėtas kaltinamajame akte kaip kitos nusikalstamos veikos padarymo požymis. Tai nėra kaltinimas ir baudžiamoji atsakomybė už tai negresia.

Norime pabrėžti, kad tai yra prokuroro teisė, aprašant veiką, išdėstyti tokias aplinkybes, kurios jo nuomone turi reikšmės sprendžiant bylą. Teismas, priimdamas sprendimą,turi teisę koreguoti kaltinimo tekstą“, - Generalinio prokuroro vardu paaiškinimą pateikė Generalinės prokuratūros
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
18. Taigi
(2020-03-12 22:55:57)
(51.171.232.151) Parašė:

Kur spausi ten smarve islenda.17. Nepasiseke
(2020-03-12 17:45:07)
(188.69.223.99) Parašė:

Pripaisyti 516. Rokas Masiulis:
(2020-03-11 21:11:33)
(188.123.231.79) Parašė:

Reikia statyti daugiau šiuolaikinių kalėjimų. Prižiūrėtojais - tik su Harvardo ar Džoržtauno diplomais. Tvarka bus.15. Anfisa
(2020-03-11 12:46:30)
(88.118.163.49) Parašė:

13-m. Butent. Tai yra senai zinomas melo maskuotes metodas: Bandoma sukurti uzdara rata, kai keletas neirodytu faktu, arba pareiskimu naudojami ju tarpusavio irodymui.14. aAlgirdas - Andrius A.(7)
(2020-03-11 11:37:48)
(78.56.79.247) Parašė:

kaip vadinasi šalis , kuri nesilaiko savo įstatymų ?13. Ohhhhh
(2020-03-11 11:31:31)
(78.56.164.137) Parašė:

“Epizodas dėl piktnaudžiavimas globėjos teisėmis yra paminėtas kaltinamajame akte kaip kitos nusikalstamos veikos padarymo požymis.” Tai reiškia - piktnaudžiavimas yra jau įrodytas !!! (a priori). Ir dar - vienas nusikaltimas (piktnaudžiavimas) yra KITO nusikaltimo požymis.12. Matilda
(2020-03-11 11:28:09)
(78.62.17.181) Parašė:

Sužinosim, kaip amerikonai reaguos į norą ,,koreguoti kaltinimo tekstą''. Net pradinukui aišku, kad koregavimas gali visiškai pakeisti tekstą. Taigi nereikia mūsų mulkinti.11. vladas lukosevicius
(2020-03-10 17:55:20)
(90.131.37.192) Parašė:

Ankščiau pedofilai ir kitokie išk-rypė-liai glaudėsi prie D. Valio , o dabar prie E. Pašilio kurį KGB pro-stit-utė Grybauskaitė apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi nes žino kad pridengs ……. E. Pašilis tegul ruošiasi dar vienam vizitui iš Europos vyriausiosios prokuratūros , juos labai sudomino jų nusikalstama veikla organiuojant nužudymus ir nusikaltimus prieš vaikus....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras