2024 m. lapkričio 24 d.

 

Lietuvos valstybės dieną - Pagėgių kaimo bendruomenės jubiliejus

5
Paskelbta: 2012-07-07 14:12 Autorius: Daiva Červokienė

Pagėgių bendruomenės asociacija įregistruota 2001-ųjų lapkričio 13-ąją, tačiau jos nariai nutarė pagrindinį jubiliejaus minėjimą surengti liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės dieną.

Dviračiais į Rambyno kalną

Jau trejus metus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną Pagėgių gyventojai pamini dviračių žygiu į Rambyno kalną. Trispalvėmis ir kita tautiška atributika papuoštais dviračiais žmonės rieda prie legendomis ir padavimais garsėjančio kalno, nuo kurio atsiveria įspūdinga panorama į Nemuno žemupį, plačias jo pakrantes ir bei kitapus tolumoje kylančius Tilžės (dabar Sovetsko) miesto bokštus. Ant Rambyno vyksta koncertai ir viktorinos, o šiemet parengta ypatinga programa, kurią kartu su Pagėgių savivaldybės vadovais stebėjo ir svečiai – lietuvių bendruomenių atstovai iš Rusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities.

Prisiminta Algirdo pergalė prie Mėlynųjų Vandenų

Įspūdingas šventės akcentas - režisierės ir dainininkės Eglės Grigalaitytės sukurtas muzikinis spektaklis „Algirdas“, kuriame dalyvauja apie 70 atlikėjų - aktorių, choristų, šokėjų ir muzikantų – ir skamba šiuolaikiniais bei senoviniais, XIV amžiaus, instrumentais atliekama muzika. Spektaklis skirtas paminėti nepelnytai užmirštai Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo pergalei 1362-iais (kitais duomenimis, 1363-iais) prie Mėlynųjų Vandenų (pietinio Bugo intako) – vienam reikšmingiausių XIV amžiaus Europos įvykių. Būtent Algirdo pergalė šiame mūšyje sustabdė totorių Aukso ordos veržimąsi į Europą. Jei ne ši pergalė, gal Lietuva būtų musulmoniška ir net neturėtume progos prisiminti Mindaugo karūnavimą 1253-aisiais...

Knygelės „Čia mano ir Tavo Pagėgiai“ pristatymas

Šventėje ant Rambyno įvyko ir Pagėgių bendruomenės dešimtmečiui skirtos knygelės „Čia mano ir Tavo Pagėgiai“ sutiktuvės. Šiame leidinyje pasakojama apie įvairius tradicija tapusius bendruomenės renginius.

Jau dešimt metų miestelyje vyksta Trijų karalių eitynės ir futbolo turnyrai Pagėgių bendruomenės taurei laimėti, kuriuos vainikuoja lietuviškų didžkukulių balius. Gegužės 15-ąją pagėgiškiai mini Tarptautinę šeimų dieną, surengdami krašto bendruomenėms Šeimų spartakiadą, o rugsėjo pabaigoje sukviečia visus kraštiečius į šventę „Pagėgiai laiko labirintuose“.

Garsėja Pagėgių bendruomenė ir Kalėdų senelių simpoziumu. Kasmet būrys asociacijos narių, trumpam tapę Kalėdų seneliais, aplanko mokyklą, vaikų darželį, seniūniją, parduotuves ir būtinai senelių namus, pasveikindami visus su švente. 2008-aisiais Kalėdų senelių buvo 8, 2009-aisiais – 9, 2010-aisiais – 10, tad 2100-aisiais jų tikimasi sulaukti jau 100.

Planai įamžinti miestelio istoriją

Gausiai iliustruotą knygelę „Čia mano ir Tavo Pagėgiai“, tarsi bendruomenės metraštį nuotraukose, asociacija išleido pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos projektą su „Versmės“ leidyklos finansine parama.

Po ketverių metų bendruomenė tikisi parengti ir „Versmės“ leidykloje išleisti išsamią „Lietuvos valsčių“ serijos monografiją apie buvusį Pagėgių valsčių, kur bus pasakojama apie jo kaimų ir vienkiemių istoriją nuo seniausių priešistorinių laikų iki mūsų dienų, kovas už Nepriklausomybę, tradicinę kultūrą, verslus, kalendorinius ir šeimos papročius, papročių teisę, liaudies išmintį, bažnyčias, įžymius žmones, tarmių ir vietos šnektų ypatumus, tautosaką, tautines mažumas.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. Raigerdas
(2014-05-15 21:19:25)
(93.203.20.114) Parašė:

Į ką jūs betikėtumėte, ir kokį tikėjimą neišpažintumėte, ir kokias dvasingumo mokyklas nepuoselėtumėte, bet pačioje garbingiausioje vietoje turi būti mūsų senolių tikėjimas. Visos kitos religijos gali rikiuotis į eilę pagal atsiradimo Lietuvoje laiką. Bet kokia religija, tikėjimas ar filosofinė mokymo kryptis, menkinanti, žeminanti ar net niekinanti Lietuvių tautos senąjį tikėjimą privalo būti uždaryta. Lietuvių tautos senasis tikėjimas privalo išlikti per amžius ir kiekvieno doro Lietuvos piliečio pareiga rodyti didžiausią pagarbą mūsų senolių tikėjimui, tradicijoms, jų religinėms šventėms ir šv. vietoms.



4. Augustė
(2014-05-15 20:46:24)
(78.61.95.91) Parašė:

Tai buvo šventė žmonėms ir nereikia dėl to piktintis, nes tai daro tik tiek kurie nepastebi dabarties, o mato tik niūrią praeiti.



3. Ir as
(2012-07-07 19:00:22)
(71.23.140.105) Parašė:

taip sakau,kad zmoniskumas turi buti pirmoje vietoje! O zmogui labai aisku,kad viska sukure Dievas! Kaip JI garbinti - kiekvienas lai pasirenka kas jam atrodo gerai! Visos tikybos susiveda i viena DIEVA,nesvarbu kaip JIS pavadintas! Zverims Dievo nereikia,nors ir vilkas bei suo staugdamas galva iskelia ir akis nukreipia i dangu...



2. Kas yra dvasingumas?
(2012-07-07 17:04:31)
(90.130.137.66) Parašė:

MMM, tikriausiai žinai, kad lietuviai nebuvo priskirti "arijams", o ir patiems vadinamiems "arijams" baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis. Pirmiausia gerai išsiaiškinkime, ko moko judaizmas ir ko - krikščionybė, tik tuomet galėsime kitus mokyti gyventi. O protėvių kultas yra tik vienas iš daugybės galimų kultų, aš asmeniškai renkuosi žmogiškumo kultą arba religiją.



1. MMM
(2012-07-07 16:22:29)
(78.63.22.245) Parašė:

Nuoširdžiai tikiu, kad ateis laikas ir Lietuva atsikratys visų dirbtinų "švenčių", kurios naudingos tik žydkrikščioniškai okupacijai. Rašytojas R.Zubinas rašo: "Mūsų protėviai nuo seno suvokė, kad žmogus be fizinio dar privalo turėti ir dvasinį gyvenimą." Tik tas "dvasinis gyvenimas", kuris kryžiuočių Vatikanui nurodžius "atneštas" mums, tinka tik žydams. Jis netinka mums - ARIJAMS. Liepos 6 d."šventė" irgi tik tam, kad sureikšmonti ir pateisinti žydkrikščionišką okupaciją. Mūsų "istorikai" žino, kad buvo karūnuotas Mindaugas, bet NEŽINO, kad Mindaugas tėškė tą karūną žemėn, kai sužinojo kas reikalaujama už tai. Mindaugas atsisakė karūnos, o mes vis vien "švenčiame". Tikiu, kad ir Vėlių Velykas švesime kaip mūsų protėviai, ir Kalėdas, ir Kupolę, ir Rasas ir dar daugelį ŠVENČIŲ taip kaip jas buvo sugalvoję mūsų protėviai. Tik tam reikia šviesti tautą ir aiškinti kas, dėl ko, kodėl mūsų protėvių šventes perdirbo pagal žydus.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras