Š. m. liepos 17 d. Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Austrija laimėjo ES Dvynių projektą „Gruzijos Nacionalinės energetikos ir vandens tiekimo reguliavimo komisijos norminių išlaidų audito ir rinkos stebėsenos gebėjimų stiprinimas“.
Lietuvos valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija padės kurti nepriklausomą Gruzijos energetikos rinkos reguliavimo sistemą pagal ES standartus bei stiprinti gebėjimus ir darbo metodus audituojant ir stebint rinką elektros energijos sektoriuje. Projekto įgyvendinimui skiriami beveik dveji metai ir 1 mln. Eurų biudžetas.
Tai antras Lietuvos institucijų laimėtas projektas Gruzijoje. 2010-2012 metais Lietuvos standartizacijos departamentas kartu su kolegomis iš Vokietijos padėjo Gruzijos standartizacijos tarnybai metrologijos ir standartizacijos infrastruktūros stiprinimo srityje.
Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 53 Dvynių projektų atranką už 44 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.
ES Dvynių programa – vienas iš ES finansuojamų instrumentų, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad šalis naudos gavėja perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.
Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.
Šaltinis: urm.lt
Kas yra ES Dvynių programa?
- Analogiškų valstybinių institucijų bendradarbiavimas;
- ES valstybių narių reformų patirties perdavimas šalims-naudos gavėjoms;
- Parama valstybinų institucijų infrastruktūros reformoms, teisinės bazės pokyčiams, valstybės tarnautojų administracinių ir institucinių gebėjimų ugdymui;
- Rezultatai siekiant priartinti šalies-naudos gavėjos valstybės valdymo sistemą prie ES standartų.