2024 m. gruodžio 22 d.

 

Lietuvos Vyskupų kreipimasis artėjančių Europos Parlamento rinkimų proga

27
Paskelbta: 2014-05-15 19:11 Autorius: Lietuvos Vyskupai
Europos Parlamento posėdžių salė
Europos Parlamento posėdžių salė

Gegužės 1 d. šventėme Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) dešimties metų jubiliejų. Tai, kas pirmaisiais metais po Nepriklausomybės atkūrimo dar atrodė sunkiai pasiekiama, tapo tikrove 2004 m. gegužės 1 d. Ana atmintina diena jau tapo istorija. Narystė šioje Europos tautų šeimoje jau seniai tapusi mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, ir niekas jau nebesistebi, matydamas ES ženklą ant naujus statybinius ar kultūrinius projektus pristatančių skrajučių.

Katalikų Bažnyčia moko, kad žmonija yra lygaus prigimtinio orumo asmenis suburianti šeima, o jos vienybė yra neatskiriama nuo visuotinio bendrojo gėrio, kuris, savo ruožtu, neįsivaizduojamas be organizuoto tautų sambūrio. Tik drauge galime išspręsti tiek tautai, tiek ir tautų bendruomenei iškylančias problemas. Toks galiausiai yra ir Europos Sąjungos, įsteigtos ne tik savo narių ekonominės gerovės stiprinimui, bet ir taikai ir stabilumui užtikrinti, tikslas.

Kiekvieną valstybių sambūrį pirmiausiai sudaro žmonės su savo dorybėmis ir netobulumais, siūlantys savo požiūrį į pasaulį. Ne paslaptis, kad ir Europos Sąjungoje kai kurios iniciatyvos kelia susirūpinimą. Tai ypač akivaizdu šiemet, tikintiesiems švenčiant Šeimos metus ir dažniau diskutuojant apie žmogaus orumo, gyvybės ir šeimos svarbą. Mūsų bendrasis gėris, šalies ir tautos tvirtumas priklauso nuo profesionalių politikų – žmonių, kuriems patikime atstovauti savo reikalus.

Gegužės 25 d. vyksiantys rinkimai į Europos Parlamentą mus pakvies dar kartą susimąstyti apie tai, kurie politikai mus atstovaus Briuselyje ir Strasbūre. Nuo išrinktų Europos parlamentarų priklausys, kuriems sprendimams bus pritarta, o kuriems – ne. Pasidomėkime, kurie ligšioliniai Europos Parlamento nariai siekė apginti krikščioniškąsias Europos vertybes, o kurie neliko ištikimi savo priešrinkiminiams pažadams. Skirkime laiko kandidatų įvertinimui, o per rinkimus ramiai, gerbdami kitaip manančius, bet tvirtai išreikškime savo pilietinę valią. Vedini krikščioniškos vilties, nepabūkime įsijungti į viltingesnės ir žmogiškesnės visuomenės kūrybą, kurioje mieliau būtų gyventi kiekvienam žmogui.

Lietuvos Vyskupai

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
27. Vyskupėliai
(2014-05-20 10:41:13)
(78.63.22.245) Parašė:

prieš cenzūraus ir kitokio plauko iškrypėlius, bet patys nesusitvarko su kunigais pedofilais. Taip kaip atrodo moralinis veidas tokių "geranorių"? Jie niekada nenusiplaus kraujo nuo savo rankų už ARIJŲ ir Amerikos indėnų civilizacijų išnaikinimo. Žydų stabo "10 dievo įsakymų". Parodykit nors vieną mirtingą kuris pagal juos gyventu. O žydai, kurių išgelbėjimui buvo pasiustas "Jėzus", neklauso savo stabo ir išvyjo velniop tą "sūnų". Na, o gojams MULKIAMS tas "sūnus" labai tinka. Todėl ir gyvenami valdomi žydų. Nors tų žydukų per cvisą pasaulį tėra apie 15 000 000.



26. Gintautas
(2014-05-20 06:02:24)
(78.62.25.203) Parašė:

Kiekvienas padorus Lietuvis balsuos uz Tautininkus.



25. dionyzas
(2014-05-19 22:31:44)
(78.61.234.9) Parašė:

Dauguma europs valstybių stengsis deleguoti tautinių partjų tastovus į ERS ,kad stabdytu iškripimo puolimą.



24. 14-am
(2014-05-18 19:04:03)
(78.62.16.79) Parašė:

Kodėl turėčiau?Jaunų žmonių Lietuvoje yra į Lietuvos valstybingumo tvirtinimą įnešusių gražų,nesavanaudišką indėlį.Už juos balsuosiu, kad rūpintųsi žmogiškosiomis, moralinėmis vertybėmis ir Europos Parlamente.Išsikraipymai,pritarimas jiems ar dėl savo patogumo,lygtai nematymas jų,veda visus į pražūtį.



23. Letas Palmaitis Mimirui
(2014-05-18 16:12:10)
(78.62.221.179) Parašė:

Viskas teisingai, išskyrus viena: Europarlamentas - tikrai demokratinis valdymas. Žodis "demokratija" dabar priklauso tai pačiai orvelinei naujakalbei, kaip ir "fašizmas". "Fašizmas" reiškia tai, kas bloga, o "demokratija" (vištų namų šeimininkių smegeninėse) reškia tai, kas gera. Tačiau einant net prie pačių ištakų demokratija nėra "visų valdymas" (kurio nebūta net pirmykštėje bendruomenėje, kurioje viešpatavo papročių diktatūra), bet tų, kurie pagal turimas finansines ir karines galias laiko save tauta ("demu"). Apiplėšti driskiai vergai nėra jokia tauta ("demas"). Demokratinėje Senovės Graikijoje vergai irgi nebuvo laikomi jokiu "demu", tik tada demokratai dar nekvaršino jiems galvų, neva vergai patys "išsirenka savo atstovus valdžioje" - dar nebuvo įsigudrinę suteikti vergams vaigauskinių teisių rinkti iš tos pačios nepamainomos gaujos.



22. Mimiras
(2014-05-16 22:47:55)
(84.15.179.5) Parašė:

Tas ES parlamentas tik dėl akių, neva, demokratinis valdymas...Iš tiesų valdo sodomo demokratai, globalistai ir kleptomanai bei visokio plauko liberalinės padugnės, kurie dosniai apmoka statistų - parlamentarų - oro gadinimus parlamente...Už 30 000 ir aš važiuočiau ten oro gadinti, šaukdamas, kaip myliu, tave, mano tauta.



21. Letas Palmaitis Jules
(2014-05-16 20:43:37)
(78.62.221.179) Parašė:

Vyskupų konferencija nėra vyskupų klubas, jų nuomonė turi būti privaloma jų bendruomenės nariams. Bažnyčioje nėra jokios demokratijos. Tikintysis tikėjimo srityje privalo vykdyti savo vyskupo nurodymus. Tačiau abraominis tikėjimas yra pasaulėįžiūra, išplintanti į kasdienį gyvenimą, kitaip tariant - gyvenimo būdas. Kiekvienas pašaukimas, kad ir kiemsargio, suvokiamas kaip sakralinis Paties D-vo pašaukimas. Todėl krikščioniui (kaip ir bet kuriam kitam tikram abraomitui) tikėjimas negali būti privatus reikalas, apsiribojantis "kulto vieta". Kitaip nebūtų kilęs karas tarp sodomodemokratinės totalitarinės orvelinės ideologijos ir vadinamo "fundamentalizmo". Popiežius Pranciškus 2013 11 28 viešai patvirtino, kad tikėjimas nėra privatus reikalas. Tikinčiajam D-vo įstatymas negali būti antroje (arba jokioje) vietoje po parlamento priimamo įstatymo. Jei tačiau vyskupai prieštarauja Popiežiui ir siūlo laikyti tikėjimą privačiu reikalu (o tai matyti iš to, kad kalbama apie neva kažkokią tikinčiojo "pareigą" rinkti atstovus į "nedorėlių sueigą" (Ps 1), kurioje sodomija įstatymiškai prilyginama santuokai, D-vo vardas ir šlovinimas pašalinami iš viešosios erdvės, už Biblijos pacitavimą gatvėje gali grėsti kalėjimas - o visa tai - todėl, kad tikėjimas tikinčiajam turi būti "privatus reikalas", o privalomi turi būti bet kokių bedievių ir satanistų priimami "įstatymai", tai šitoks vyskupų ir Popiežiaus nuomonių nesutapimas leidžia mintį apie vyskupų apokaliptinę apostaziją. Jei šitai bus patvirtinta, jų vadovavimas tikintiesiems netenka galios.



20. Jules
(2014-05-16 17:17:19)
(78.56.245.254) Parašė:

Vyskupai kaip ir visi kiti piliečiai ir organizacijos turi teisę į savo nuomonę ir jos propagandą. Negi čia jau stalinistai pradėjo rinktis? Aš, pavyzdžiui, laisvamanis, bet teisę į nomonę pripažįstu visiems, išskyrus į promaskolišką nuomonę - tarnystę buvusiam okupantui, norinčiam vėl čia sugrįžti.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras