Rugpjūčio 6-7 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko lankėsi Sakartvele, kur minėjo dešimtąsias Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metines.
Apie tai pranešė ministerija pranešime visuomenei „L. Linkevičius: bendru vizitu Sakartvele pasauliui primename Rusijos-Gruzijos karo pamokas“.
„Lygiai prieš dešimt metų mūsų šalių vadovai vyko čia, į Tbilisį, stabdyti Sakartvelo sostinės link artėjusios Rusijos kariuomenės ir parodyti pasauliui, jog agresijos akivaizdoje Sakartvelas yra ne vienas – jį remia laisva ir demokratiška tarptautinė bendruomenė. Šiandien būdami Tbilisyje, mes primename pasauliui liūdną realybę: prabėgus dešimtmečiui, dvidešimt procentų Sakartvelo, suverenios Europos valstybės teritorijos tebėra atplėšta ir okupuota, o su agresore Rusija sudaryti tarptautiniai susitarimai neveikia. Rusija iki šiol neįgyvendina 2008 metų rugpjūčio 12 dienos susitarimu prisiimtų įsipareigojimų, neatitraukia savo kariuomenės“, - pasakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.
Pasak ministro, susirinkę Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos atstovai pasauliui priminė Rusijos-Sakartvelo karo pamoką.
„Tarptautinei bendruomenei užmerkus akis ir skubant normalizuoti santykius su agresore, laiku nesustabdyta Rusija ir vėl įvykdė agresiją prieš kitą suverenią kaimyninę šalį. Siekdami atkartoti savo valstybių vadovų 2008 metų kelionės dvasią, šįkart nebegalėjome nusileisti Rusijos neteisėtai aneksuotame Kryme“, - atskleidė L. Linkevičius.
Viešėdamas Sakartvele L. Linkevičius informavo, kad Lietuva, solidarizuodamasi su Sakartvelu, į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukė asmenis, atsakingus už žmogaus teisių pažeidimus okupuotuose Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio regionuose. Pranešama, kad Sakartvelo vadovai aukštai įvertino šį Lietuvos žingsnį. Lietuva tapo pirma tai padariusia valstybe.
„Kartu šiandien mes dar kartą patvirtiname suverenių valstybių teisę pačioms rinktis savo ateitį ir užsienio politiką, džiaugiamės Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos pasiekimais, remiame sunkias, bet reikalingas šios šalies vykdomas reformas ir raginame nemažinti tempo“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Šaltinis: urm.lt