Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis teigia, kad šalyje galėtų likti šešios greitosios medicinos pagalbos (GMP) dispečerinės.
“Išties greitosios pagalbos sistema turėtų būti centralizuota. Logiška manyti, kad galbūt reikėtų turėti vieną nacionalinę sistemą su centrine dispečerine, galbūt penkiais filialais, ir turėti vieningą sistemą visoje Lietuvoje, kad ji būtų valdoma operatyviai, kad būtų greitosios pagalbos mašinos išdėstytos taip, kad būtų kuo trumpiausias laikas atvykti į įvykio vietą. Ir ta kryptimi dirbsime” - sakė ministras.
Jis kartu pažymėjo, kad iš esmės ankstesnės valdžios pradėta GMP pertvarka yra racionali. V. Andriukaitis taip pat atkreipė dėmesį, kad GMP finansavimas visame sveikatos apsaugos sektoriuje yra “vienas iš geresnių”.
GMP dispečerinių pertvarka pradėta 2010 metų gruodį. Pagal tuometino sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymą, numatyta, kad savivaldybės teritorijoje vienu metu privalo dirbti ne mažiau kaip dvi GMP brigados. Jeigu nustatytoje teritorijoje toks reikalavimas negali būti užtikrintas, tuomet GMP įstaigos steigėjas (savivaldybė) šią funkciją turi perduoti kitai GMP paslaugas teikiančiai įstaigai, o ši privalo užtikrinti racionalų GMP pastočių išdėstymą kiekvienoje aptarnaujamos savivaldybės teritorijoje.
Prieš pertvarką viena GMP brigada turėdavo aptarnauti kaimiškosiose savivaldybėse nuo 10 iki 18 tūkstančių, miestuose – nuo 12 iki 21 tūkstančių žmonių. Po pertvarkos brigadai turi tekti maždaug 16 tūkstančių žmonių kaimo vietovėse ir 18 tūkstančių miestuose. Priklausomai nuo rajono ypatumų, šiuos skaičius savivaldybės dar gali koreguoti 20%.
“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]