L.Linkevičiaus kūnas pažymėtas violetiniu apskritimu. Nuotr. urm.lt |
Vasario 24 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius Ženevoje dalyvavo Ukrainos, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos organizuotame renginyje, skirtame aptarti žmogaus teisių pažeidimus Rusijos nelegaliai aneksuotuose Kryme ir Sevastopolyje, ypatingą dėmesį skiriant politiniams kaliniams. Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Lietuvos pozicija nelegalios Krymo aneksijos klausimu išlieka tvirta ir principinga“.
„Rusijos vykdomi žmogaus teisių pažeidimai Kryme negali būti toleruojami. Lietuva remia ir rems žmogaus teisių gynėjų pastangas kovoti su Kremliaus vykdoma sistemine represijų politika ir ragina tarptautinę bendruomenę prisidėti prie šių pastangų“ - susirinkusiems pasakė ministras.
L. Linkevičius taip pat pabrėžė, kad Rusijos nenoras įsileisti į Krymą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių stebėjimo misijos atstovų tik įrodo Rusijos agresyvią poziciją ir daro represijas patyrusių politinių kalinių liudijimus dar aktualesniais.
Žmogaus teisių tarybos 43-iosios sesijos paraštėse vykusiame renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai bei neseniai išlaisvinti Rusijos neteisėtai sulaikyti ir įkalinti Ukrainos aktyvistai/politiniai kaliniai Volodymyras Balukhas ir Edemas Bekirovas.
Dalyviai pasveikino Ukrainos pastangas dėl karo (anksčiau tai buvo vadinama antiteroristine operacija – ekspertai.eu past.) rytų Ukrainoje užbaigimo ir pabrėžė Rusijos atsakomybę bei konkrečių veiksmų poreikį.
Vieningai pabrėžta, kad nelegalios Krymo ir Sevastopolio aneksijos klausimas turi išlikti prioritetiniu klausimu tarptautinės politikos darbotvarkėje.
Ekspertai.eu primena, kad su Krymo praradimu Ukrainoje veikusios marionetės buvo susitaikusios dar iki 2014 m. valstybinio perversmo.
Apie tai 2013 m. gruodžio 14 d. susitikime su JAV senatoriumoi Džonu Makeinu (John McCain) atvirai kalbėjo Arsenijus Jaceniukas, teigdamas, kad Krymo netekimas būtų menkniekis palyginus su tuo, kokią didelę geopolitinę šeimininkų (JAV) suformuotą užduotį vykdo jis ir jo bendražygiai. Kaip žinoma, po kruvino valstybinio perversmo A. Jaceniukas iš karto tapo Ukrainos premjeru.
O Krymas buvo atiduotas be vieno vienintelio šūvio – gausios Ukrainos karinės pajėgos iš pusiasalio išėjo tvarkingai ir greitai. Visa tai galima prisiminti publikacijoje „Visos paslaptys apie Orumo revoliuciją Maidane tampa vis akivaizdesnės“.
Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.
O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.
Šaltinis: urm.lt
Susiję:
Susidaro vaizdas, kad Lietuva labai nesąžiningai elgiasi Rusijos užpultos Ukrainos atžvilgiu