2016 m. pabaigoje Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevčiius buvo informavęs pasaulio bendruomenę, kad „Rusija gali pulti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis dar tik rengiantis Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą“. Visa laimė, tąkart Rusija nedrįso mūsų pulti.
Praėjusią savaitę L. Linkevičius duodamas interviu Kroatijos naujienų portalui euractiv.com informavo, kad Lietuvai tiesioginės grėsmės Rusija nekelia.
Tačiau perspėjo, kad nesaugumo dėl tokios kaimynės regione netrūksta, o hibridinis karas vyksta ne tik tarp Rusijos ir Lietuvos, bet ir visame pasaulyje.
Jis taip pat sukritikavo bendros ES kariuomenės idėją pavadindamas ją „keista, nes niekas nežino, kas vyksta“.
Pasak L. Linkevičiaus, gandai apie tokių karinių pajėgų sukūrimą gali sukelti abejonių dėl „mūsų transatlantinių ryšių“.
Paklaustas, kokio dydžio grėsmę kelia Rusija, L. Linkevičius paaiškino kad Rusijos keliama grėsmė yra aiškiai reali.
„Prisiminkime Gruzijos teritorijų aneksiją, neseniai jie tą patį padarė su Krymu. Klausiame savęs, kaip galime atsilaikyti“, - pasakojo L. Linkevičius.
Visgi, pažymėjo užsienio reikalų ministras, Lietuvai tiesioginė Rusijos grėsmė nėra kilusi, nes šalis yra NATO ir ES narė, tačiau regione tam tikro nesaugumo esą galima pastebėti.
„Lietuva yra NATO ir Europos Sąjungos narė, todėl tiesioginės grėsmės nėra. Tačiau yra nesaugumo regione, o politiniuose debatuose girdimi militaristiniai argumentai. Tai kelia nerimą, turime tai suvokti kaip iššūkį ir reaguoti“, - nurodė L. Linkevičius.
Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat padėkojo NATO šalims ir už jų indėlį užtikrinant Lietuvos saugumą.
Pasak ministro, Rusijos inicijuotas dujotiekio „Nord Stream 2“ projektas yra ES politikos nuoseklumo išbandymas.
„Europos Sąjungoje mes sutarėme dėl bendrų energetikos principų, sutarėme diversifikuoti savo energetikos šaltinius, kad nepriklausytume nuo vieno šaltinio. Tai yra gana paprastas principas, kurio kartais nėra paisoma. „Nord Stream 2“ yra tokios nepagarbos mūsų politikai ir jos nuoseklumui pavyzdys“, - nurodė L. Linkevičius.
Jis taip pat priminė, kad ES šiuo metu išgyvena ir daugiau išbandymų, susijusių su „Brexitu“, įtampa euro zonoje, populistinių ir radikalių politinių jėgų atsigavimu.
Politikas nurodė, kad ES lyderiai turėtų ne švęsti dėl pasiektos pergalės Europos Parlamento (EP) rinkimuose, o išmokti šių rinkimų pamokas.
„Praraja tarp žmonių ir ES institucijų turi būti sumažinta, antraip joje suvešės populistinės idėjos. EP rinkimai davė ženklą lyderiams prabusti ir elgtis atsakingiau, imtis kūrybiškesnės politikos, o ne tik pulti vienas kitą“, - teigė L. Linkevičius.
Šaltinis: euractiv.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Lora
IP 78.58.59.215 | 20:44:13
10.Darijus, viltis...yra durnių motina, o kas jų tėvas? Tikėjimas? :) Profams tinka abu :)...
yell...NATO go NACHO
IP 2001:67c:2660:425:f24d:a2ff:fe74:2be2 | 19:40:14
kaip žinia, beveik visos nato(go naxo) narės atsidūrė tame pindosų bordelyje be jokių referendumų :) - o tie keli referendumai, kurie vistik buvo surengti, gali būti nebent metodine medžiaga bet kokio profilio šulerių profkėse :))) - o kas juokingiausia, bene pats panašiausias į referendumą referend...