2024 m. lapkričio 26 d.

 

LR Konstitucijos 153 straipsnio problemos

41
Paskelbta: 2021-09-30 09:57 Autorius: Dr. Jonas Ramanauskas | [email protected]



Tai ir pateikiame šio straipsnio citata:

„153 straipsnis Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, 58 straipsnio antrosios dalies 2 punkte, 65, 68, 69 straipsniuose, 84 straipsnio 11 ir 12 punktuose, 87 straipsnio pirmojoje dalyje, 96, 103, 118 straipsniuose, 119 straipsnio ketvirtojoje dalyje.

Tai čia galima pamatyti norą pakeisti priimtą Konstituciją taip kaip nori. Pasižiūrime į Konstitucijos 55 str. kuris yra: „Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.“ O kas tie, kurie nori? Tai prof. Vytauto Landsbergio gudrybė, nes jis tikėjosi laimėti 1992.10.25 pirmus Seimo rinkimus, o po keisti Konstituciją pagal užgaidas. Tam buvo duota metai laiko.

Tačiau atsitiko taip, kad rinkimus laimėjo LDDP-istai, net jų sąrašuose buvo per mažai, taip jie daug laimėjo, ko nesitikėjo. Pats buvau nuo Sąjūdžio rinkimų komisijos pirmininku, galiu patvirtinti, kad tikrai laimėjo LDDP-istai. Konstitucijos pakeitimams buvo atėjo galas.

Taip Konstitucijoje išliko labai civilizuota norma rinkti 141 Seimo narį lygia ir tiesiogine rinkimų teise, kas suponuoja tik vienmandačius rinkimus.

Gi jeigu būtų laimėję Vytauto Landsbergio komanda, tai tikriausiai reiktų tą 55 Konstitucijos straipsnį pakeisti taip, kad neprieštarautų nelygiems ir netiesioginiams Seimo narių rinkimams. Būtent buvo planuojama pakeisti 55 Konstitucijos straipsnį į panašų, arba tokį pat kaip Seimo rinkimų įstatyme padaryta, kad būtų legalus, teisėti 1992-10-25 Seimo narių rinkimai: „42.2 straipsnis sako: „Asmuo, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę tuo pat metu būti iškeltas kandidatu į Seimo narius ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.“

Taigi tuomet turėtume mišrią sistemą, kuria dabar ir turime, kurios neturėtų būti, kaip prieštaraujančios Konstitucijai. Taip yra nukopijuota Rusijos Federacijos Dūmos rinkimų tvarka. Tik dabar toji Seimo rinkimų tvarka prieštarauja, pažeidžia, sunaikina lygią ir tiesioginę konstitucinę civilizuotą Seimo rinkimų tvarką.

Taip atsitiko, kad jau turime aštuonis neteisėtai išrinktus Seimus, niekas nenori atsisakyti korupcinės Seimo rinkimų tvarkos. Niekas nenori paklusti Konstitucijai. Todėl Seimo narių priesaika yra niekinė, nes jie priesaikos nevykdo. Partijos, Vytauto Landsbergio nuomone, yra gaujos. Gaujos neteisėtai veržiasi į Seimą.

2021 m. rugpjūčio 10 d. reikalavimas „Seimą lauk“ su išrūkymu ir pagrįstas ir teisėtas. Dėl to yra tokia Seimo baimė būti išvytiems, apsitverti tvoromis, atsivežti visus du tankus, nes yra neteisėti, nelegitimus.

Seimo perrinkimas turi įvykti pagal 2016 m. birželio 22 d. Seimo rinkimų įstatymo projektą, kurį reikia priimti ir kuris turi būti Seime.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
41. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2021-10-02 23:40:14)
(69.47.151.245) Parašė:

to "35. StasySG". Tai čia, StasysG" yra taip, privaloma gali būti ir tai visai netrukdo. Tačiau kai yra privaloma, tai turi būti ir teisinga. Tai yra vienmandačiai rinkimai be apribojimų. Ne taip kaip pono Z.Vaišvilos antras referendumas.



40. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2021-10-02 23:35:55)
(69.47.151.245) Parašė:

to "33 Vardas". Praktiškai pridėti nieko negaliu. Tik va Zigmas Vaišvila sugalvojo kaip apmauti vienmadatėse apygardose, tai yra partiniai ir NVO. Štai jums ir apgavikas, išdavikas ir niekšas. O tie dundukai kaip Tauras Jekelaitis ir dr. Nendrė Černiauskienė ir dar Kęstutis Krikštaponis jam pritaria. Štai kur problema. Neturi būti jokių apribojimų.



39. StasySG
(2021-10-02 14:21:36)
(86.38.157.199) Parašė:

36. Geltonas Submarinas kaip visada aukštumoje. Tam jo biuras ir pasamdytas. Mane su purvais sumaišyti jokio vargo. Bet norėčiau pamatyti, kaip jis (ji, jie) pabandytų apjuodinti Graikiją, Liuksemburgą, belgiją ir kt. dėl privalomo balsavimo runkeliškumo. -------Na o kitiems ačiū už atsiliepimus.



38. Vardas 35-am StasiuiSG
(2021-10-02 14:08:11)
(88.118.59.252) Parašė:

Kiek žinau, kai kuriose šalyse yra privalomas dalyvavimas ne rinkimuose, bet referendumuose. Lietuvoje tokia norma dar kokius penkerius metus būtų visai palanki, nes suteiktų vilties, kad įvyktų referendumai, dėl kurių palengvinimo dabar kovojama. Tačiau žiūrint apibendrintai, ši norma demokratijos nepagydys ir neištrauks jos iš mirties nagų. Omnikratijoje valstybės reikalų tvarkyme, kuris vyks tik internetu, dalyvautų apie 6% gyventojų, nors realiai norės dalyvauti dauguma, kai bus ne baudžiama už nedalyvavimą, bet skatinama už sąmoningą dalyvavimą. Sąmoningumas reiškia, jog prieš balsavimą nustatoma, ar žmogus supranta, už ką balsuoja, pateikiant ir klaidingų formuluočių. Jei žmogus nenurodo, kurios formuluotės klaidingos, balsuoti neleidžiama. Šis mechanizmas leidžia neriboti balsuojančių amžių ir ne tik amžių. Dirbtinis intelektas gana greitai nustatytų, ar žmogus nėra paveiktas aplinkinių, kurie gali ir padėti susigaudyti reikale, ir priversti išreikšti svetimą valią.



37. apuokas>35.StasySG
(2021-10-02 12:46:26)
(78.60.12.16) Parašė:

Jusu pasiulymas yra geras ir jis atspindi demokratijos esme- visu pilieciu dalyvavima valstybes valdyme per renkamus atstovus. Aisku reiktu praplesti pasirinkimo galimybe biuletenyje- sakysim "pries visus" ar dar kazka. Toks pasiulymas geras ir tuo, kad nieks negales pasakyti, kad jis nedalyvavo valdzios rinkime ir tai beabejo stiprins kiekvieno rinkejo atsakomybe. Esant elekroniniams sarasams labai lengva bus nustatyti ir tuos , kurie nedalyvavo rinkimuose.



36. yel“l“ow submarine to 35. StasySG
(2021-10-02 12:15:46)
(88.119.234.132) Parašė:

prievartinis balsavimas neturi nieko bendro su demokratija :)) - prievartinis balsavimas reiškia formalų, buką kažkokios išsigalvotos “pareigos“ atlikimą , nesuformuojantį jokios atsakomybės kaip ta pareiga bus atlikta :))) - žo, absoliuti nesąmonė ! - privalomas/priverstinis balsavimas tai yra atsakingų, pilietiškų žmonių nuomonės atskiedimas kažkokiu nestipriai protaujančių veršių garnyru, kai tuo tarpu tų veršių “apsisprendimu“ galima manipuliuoti pačiais primityviausiais propagandos būdais ! ------ jei kada būtų įvestas rinkėjo pasas/atestatas, tamstai dėl tokio primityvaus ir tiesmukiško mąstymo nelabai šviestųsi jį gauti :))) - sveiku protu nesuvokiami tamstos motyvai, kodėl reikia/privaloma paisyti nuomonės tų, kurie nenori, kad jų nuomonė būtų kažkaip įvertinta - jei jie išvis tokią nuomonę turi ? - visiškas absurdas :)))) - aš ja nekalbu apie administracinius resursus, kurie būtų reikalingi , norint sukontroliuoti tą priversatinio balsavimo nuostatą :))) - būtų smagu pasijuokti iš debilių biourokratų, privalančių nubausti visokius asocialus ir krūvas visokio nesubrendusio jaunimėlio, už balsavimo “pareigos“ nevykdymą :))))))))))))))



35. StasySG
(2021-10-02 11:19:30)
(86.38.157.199) Parašė:

Gerbiamieji Ekspertai. Kalbos apie lygią ar kitokią balsavimo teisę , išryškinant ką kokia sąvoka moksliškai reiškia, Lietuvoje ir toliau lieka k a l b o m i s. Reikia v e i k s m o: įtvirtinti Konstitucijoje PRIVALOMĄ balsavimą. Ir tada pasimatys kas yra kas. O kas tas privalomas balsavimas? ---- “Privalomas balsavimas – rinkimų tvarka, pagal kurią rinkėjų balsavimas rinkimuose yra privalomas. To nepadarius, skiriamos piniginės arba kitokios nuobaudos…2014 m. pasaulyje buvo 23 valstybės, kuriose galiojo ši tvarka. Europoje privalomą balsavimą įteisinusios ES narės Belgija, Graikija ir Liuksemburgas. Privalomas balsavimas pateisinamas tiek dėl normatyvinių, tiek ir dėl praktinių priežasčių. Manoma, kad balsavimas yra ne pilietinė Teisė, bet PAREIGA, kurią kiekvienas privalo įgyvendinti. Taip pat, kad v i s u o t i n i s balsavimas sustiprina DEMOKRATIJĄ ir geriau į g a l i n a tas visuomenės grupes, kurios n e p a s i ž y m i aktyviu dalyvavimu rinkimuose.”



34. Prašalietis
(2021-10-02 09:47:37)
(88.118.183.143) Parašė:

Eilinių žmonių sunkaus gyvenimo istoriniais periodais visais laikais "socialistai utopistai" aktyviau pradėdavo samprotauti ir kalbėti apie daugumos paprastų žmonių gyvenimą sunkinančias "neteisybes" su vidiniu tikėjimu ir viltimi, kad, kaip sako "pažangiausia ir objektyviausia visuomenės vystymosi teorija" Marksizmas-Leninizmas, "pagal visuomenių vystymosi dėsnius" turi kada nors "ateiti vargstančių, eksploatuojamų...žmonių masių gelbėtojas"kaip Stepanas Razinas, Pugačiovas,koks vietinis "Kremliaus svajotojas" išleis "Iskrą", kuri "sužadins mases užkurti gaisrą, sudeginantį visus neteisybių sugalvotojus ir jų įgyvendintojus"... Deja, 21a. pasaulis pasaulį valdančių "dėdžių" yra daromas ir didele dalimi jau tapo "post modernistinis", kuriame "demokratijos","politinės dešinės, kairės vidurio,apačios, socialdemokratinės, konservatyvios.. partijos", priimtos Konstitucijos, teisė, teisybės, tiesos, žmogaus lytis ir t.t. yra santykinės sąvokos, kurias kiekvienas turi teisę kada nori ir kur nori suprasti ir interpretuoti savaip, kaip tik tuo momentu kiekvienam "užeina ant liežuvio", ir tai "bus tiesa". Visas kitas"supratimas" yra jei ne numirusi, tai merdinti istorinė atgyvena, ką akivaizdžiai įrodo šiandiena.Aišku, žmogui Dievulis kol kas dar "neatimė teisės ir galimybės mąstyti remiantis žinomais gamtos dėsniais, logika...", bet net ir šiandieninis Popiežius jau savo "enciklikose ir pamoksluose" viešai pasakoja,kad visiems "Dievulio vaikams reikia stengtis būti pažangiais", gyvenimą "suvokti pažangiai ir šiuolaikiškai"...Amen.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras