Vadinamieji Panamos dokumentai („Panama Papers“) nuo 2015 m. pradžios iki tų pačių metų gruodžio anonimo pradėti siųsti Vokietijos dienraščiui „Süddeutsche Zeitung“ ir Vašingtone įsikūrusiam Tarptautiniam tiriamosios žurnalistikos konsorciumui (ICIJ) bei Informacijos apie organizuotą nusikalstamumą ir korupciją projektui (OCCRP).
Pirmieji 149 dokumentai publikuoti balandžio 3 d. Gegužės pradžioje ketinamas skelbti visas kompanijų, per kurias plauti pinigai, sąrašas.
Panamos dokumentuose matyti, kaip žymūs žmonės, tarp kurių nemažai politikų, sugebėjo nuslėpti savo lėšas naudoti per lengvatinio apmokestinimo bendroves (ofšorus). Visą iki šiol paskelbtų „Panama Papers“ minimų asmenų sąrašą galite rasti ČIA.
Nors teigiama, kad pats lėšų naudojimas per ofšorus jokio įstatymo nepažeidžia, tačiau pripažįstama, kad naudotis tokiomis lengvatinio apmokestinimo bendrovių paslaugomis, bent jau politikams yra labai didelė gėda.
Žinia, tarp didžiausių dokumentų nutekinimo skandalu vadinamuose Panamos dokumentuose minimas ir geras Lietuvos draugas, milijardierius, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.
Tačiau konservatorius Andrius Kubilius, kuris yra P. Porošenkos paskirtas patariamosios reformų tarybos nariu ir padeda Ukrainai kovoti su korupcija bei moko šią šalį, kaip reikia siekti ekonominio klestėjimo, turi priešingą nuomonę apie ofšorus.
A. Kubilius teigia, kad tai, jog Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atidarė ofšorą karo metu, jam nebuvo naujiena ir visai nestebina.
„Man tai nebuvo naujiena. Pirmiausia nebuvo naujiena tai, kad prezidentas Porošenka yra pakankamai turtingas žmogus. Antra – prieš kokias dvi ar tris savaites Kijeve, tarptautinių reformų tarybos susirinkime, kuri buvo sukurta paties prezidento Porošenkos, jis atvirai pasakė, kaip jis atiduoda savo turtą į tą aklą fondą, kuriam vadovauja žymioji finansinė institucija Rotshild, ir manęs tai nenustebino. Na, kažkuria prasme nustebau, kad apie tai kažkokie Panamos dokumentai kalba, bet pats faktas manęs nenustebino. Jums čia, aišku, viskas daug geriau matoma. Bet aš, žiūrint iš šono, iš Lietuvos pusės, kuri yra iš tiesų toks labai nuoširdus draugas ir geranoriškas Ukrainos draugas, mes Lietuvoje tikriausiai į visa tai žiūrime žymiai ramiau“, - savo ir visos Lietuvos požiūrį į pinigų plovimą išsakė LR Seimo narys dalyvaudamas balandžio 8 d. tiesioginiame populiariame diskusijų šou vienoje Ukrainos televizijoje.
Bus daugiau
Naujausi
Naujausi komentarai
Koreja protingesne
IP 84.15.187.209 | 21:19:41
Trečiadienį, lapkričio 27 d., Seule lankėsi Ukrainos vyriausybės delegacija , vadovaujama gynybos ministro Rustemo Umerovo . Jie buvo priimti aukščiausiu lygiu, įskaitant Korėjos Respublikos (ROK) prezidentą, tačiau abi pusės ignoravo žurnalistų klausimus apie galimą Korėjos ginklų tiekimą Kijevui ....