Nuotr. urm.lt |
Užsienio reikalų ministerijoje vyko renginys „Moterys sėkmingai Lietuvai“, kurio metu pristatyta Lygių galimybių plėtros centro iniciatyva sukurta Akvilės Malukienės paroda „100 Lietuvą kūrusių moterų portretų“. Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Užsienio reikalų ministerijoje vyko renginys „Moterys sėkmingai Lietuvai“.
Renginį atidaręs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius akcentavo, kad moterų lyderystė skirtingose srityse yra tas raktas, kuris padeda laužyti lyčių lygybės stereotipus ir prisideda prie moterų įgalinimo bei modernios Lietuvos kūrimo.
„Būtina konsoliduoti Lietuvos visuomenės bei politines pastangas siekiant moterų teisių užtikrinimo, įskaitant ir Stambulo konvencijos ratifikavimą. Užsienio reikalų ministerija atnaujina nacionalinį veiksmų planą dėl Moterų, taikos ir saugumo, kuris prisidės stiprinant moterų vaidmenį taikos ir saugumo užtikrinimo srityje“, - pasakė ministras.
Renginio dalyvius pasveikino bei moterų teisių aktualumą pabrėžė Žmonių partijos atstovė Irena Degutienė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, projekto „100 Lietuvą kūrusių moterų portretų“ kuratorė Aurelija Auškalnytė bei moterų lyderystės akademijos „Go Forward Academy įkūrėja“ ir vystytoja Jurga Varanavičė.
Renginyje dalyvavo Seimo nariai, užsienio šalių Lietuvoje ambasadoriai ir diplomatai, pilietinės visuomenės atstovai, Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai ir kiti svečiai.
L. Linkevičius teigia, kad moterų lyderystė skirtingose srityse yra tas raktas, kuris padeda laužyti lyčių lygybės stereotipus.
Ar gali vien moterų lyderystė laužyti kažkokius stereotipus? Jei jau teigiame laužą tuos lyčių lygybės stereotipus, į tai turi įsitraukti ne viena lytis iš daugelio egzistuojančių – o ir trešiosios bei kitų lyčių atstovai. Taip pat kuo aktyviau į lyčių lygybės stereotipų laužymą privalo būti įtraukti ir kitoniškumo atstovai homoseksualai.
Būtina užtikrinti ne tik moterų, kaip kalba ministras, o visų lyčių ir seksualinių pakraipų lygybę – nes visos lytys vienodai, ne tik vyrų ar moterų, turi užtikrinti saugumą pasaulyje stiprinant taiką.
Ar trečiosios bei kitų likusių be vyrų ir moterų lyčių atstovai nekūrė ir nekuria Lietuvos? Gal, pasak L. Linkevičiaus, Lietuvos nekuria ir gėjai, lesbietės, biseksualai su translyčiais?
Atsipeikėkite, ministre, kol nevėlu – valstybė privalo rūpintis visomis esančiomis lytimis vienodai, kad ir kiek jų priskaičiuotume.
Todėl būtina kuo skubiau Užsienio reikalų ministerijoje bei kitose valstybinėse įstaigose pradėti organizuoti renginius, tokius kaip „100 Lietuvą kūrusių trečiosios lyties portretų“, „100 Lietuvą kūrusių gėjų portretų“, „Transseksualai sėkmingai Lietuvai“, „100 Lietuvą kūrusių lezbiečių portretų“, „Biseksualai sėkmingai Lietuvai“ ir t. t. ir pan.
Lyčių lygybė ir seksualinė įvairovė tarp visų egzistuojančių lyčių, o ne tik tarp vyrų ir moterų – štai koks vienintelis teisingas turi būti modernios Lietuvos kelias. Neimituokime kovos už lyčių lygybę, o iš tiesų už tai kovokime.
Būtina pabrėžti ne tik moterų ar vyrų teisių, bet visų lyčių be išimties teisių aktualumą, jei norime būti pilnaverčiais eurointegracinio proceso ir NATO nariais. Be to, lyčių lygybė skatina ekonomikos augimą, BVP didėjimą.