2024 m. birželio 16 d.

 

Lyčių lygybė turi būti tarp visų egzistuojančių lyčių, o ne tik tarp vyrų ir moterų

16
Paskelbta: 2020-03-04 06:38 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt


Užsienio reikalų ministerijoje vyko renginys „Moterys sėkmingai Lietuvai“, kurio metu pristatyta Lygių galimybių plėtros centro iniciatyva sukurta Akvilės Malukienės paroda „100 Lietuvą kūrusių moterų portretų“. Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Užsienio reikalų ministerijoje vyko renginys „Moterys sėkmingai Lietuvai“.

Renginį atidaręs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius akcentavo, kad moterų lyderystė skirtingose srityse yra tas raktas, kuris padeda laužyti lyčių lygybės stereotipus ir prisideda prie moterų įgalinimo bei modernios Lietuvos kūrimo.

„Būtina konsoliduoti Lietuvos visuomenės bei politines pastangas siekiant moterų teisių užtikrinimo, įskaitant ir Stambulo konvencijos ratifikavimą. Užsienio reikalų ministerija atnaujina nacionalinį veiksmų planą dėl Moterų, taikos ir saugumo, kuris prisidės stiprinant moterų vaidmenį taikos ir saugumo užtikrinimo srityje“, - pasakė ministras.

Renginio dalyvius pasveikino bei moterų teisių aktualumą pabrėžė Žmonių partijos atstovė Irena Degutienė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, projekto „100 Lietuvą kūrusių moterų portretų“ kuratorė Aurelija Auškalnytė bei moterų lyderystės akademijos „Go Forward Academy įkūrėja“ ir vystytoja Jurga Varanavičė.

Renginyje dalyvavo Seimo nariai, užsienio šalių Lietuvoje ambasadoriai ir diplomatai, pilietinės visuomenės atstovai, Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai ir kiti svečiai.

L. Linkevičius teigia, kad moterų lyderystė skirtingose srityse yra tas raktas, kuris padeda laužyti lyčių lygybės stereotipus.

Ar gali vien moterų lyderystė laužyti kažkokius stereotipus? Jei jau teigiame laužą tuos lyčių lygybės stereotipus, į tai turi įsitraukti ne viena lytis iš daugelio egzistuojančių – o ir trešiosios bei kitų lyčių atstovai. Taip pat kuo aktyviau į lyčių lygybės stereotipų laužymą privalo būti įtraukti ir kitoniškumo atstovai homoseksualai.

Būtina užtikrinti ne tik moterų, kaip kalba ministras, o visų lyčių ir seksualinių pakraipų lygybę – nes visos lytys vienodai, ne tik vyrų ar moterų, turi užtikrinti saugumą pasaulyje stiprinant taiką.

Ar trečiosios bei kitų likusių be vyrų ir moterų lyčių atstovai nekūrė ir nekuria Lietuvos? Gal, pasak L. Linkevičiaus, Lietuvos nekuria ir gėjai, lesbietės, biseksualai su translyčiais?

Atsipeikėkite, ministre, kol nevėlu – valstybė privalo rūpintis visomis esančiomis lytimis vienodai, kad ir kiek jų priskaičiuotume.

Todėl būtina kuo skubiau Užsienio reikalų ministerijoje bei kitose valstybinėse įstaigose pradėti organizuoti renginius, tokius kaip „100 Lietuvą kūrusių trečiosios lyties portretų“, „100 Lietuvą kūrusių gėjų portretų“, „Transseksualai sėkmingai Lietuvai“, „100 Lietuvą kūrusių lezbiečių portretų“, „Biseksualai sėkmingai Lietuvai“ ir t. t. ir pan.

Lyčių lygybė ir seksualinė įvairovė tarp visų egzistuojančių lyčių, o ne tik tarp vyrų ir moterų – štai koks vienintelis teisingas turi būti modernios Lietuvos kelias. Neimituokime kovos už lyčių lygybę, o iš tiesų už tai kovokime.

Būtina pabrėžti ne tik moterų ar vyrų teisių, bet visų lyčių be išimties teisių aktualumą, jei norime būti pilnaverčiais eurointegracinio proceso ir NATO nariais. Be to, lyčių lygybė skatina ekonomikos augimą, BVP didėjimą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
16. Vytas
(2020-03-04 17:37:48)
(62.80.225.75) Parašė:

Pagal ministrą dabar lyderiauja vyrai, tik kai kuriose srityse - moterys. Bet juk ten, kur lyderiauja kokia nors lytis, tai kita (kitos) yra skriaudžiama. Juk praktiškai, lyčių lygybė visose srityse - UTOPIJA. Pagal mane, kiekvienas ŽMOGUS privalo daryti tai, ką geriausiai sugeba, kam yra sukurtas, priklausomai nuo to, kokiais gabumais ar fizinėmis galimybėmis apdovanojo jį Kūrėjas jam gimstant. Ir lyčių "lygybė" čia nė prie ko.15. Ne i tema, bet idomu
(2020-03-04 15:40:23)
(78.56.253.206) Parašė:

Kiek bilieteliu komjaunimo vadui perkama, kai jis ten skrenda kazkur, " patirtim pasidalinti"?14. man šokas
(2020-03-04 15:16:37)
(37.252.8.223) Parašė:

, o kokiu dar yra lyčiu ...apart moteriškos ir vyriškos ?13. SS
(2020-03-04 13:57:19)
(78.63.162.242) Parašė:

Paklausai tokį ministrą kaip linkevičių ir supranti, kad yra besmegenių lytis (kai smegenys palieka galvą ir įsitaiso šiknoj). Linkevičiau, grįžk į pirmą klasę ir pradėk lankyti visas pamokas. Lytys gamtoje yra dvi: vyriška ir moteriška, nes tik joms kryžminantis atsiranda palikuonys. Visos kitos liberastų fantazijos yra iškrypimai ir nukrypimai, kuriuos būtina gydyti, kad žmonės džiaugtųsi pilnaverčiu gyvenimu: džiaugtųsi savo vaikais. Tai, kas vyksta dabar, tai, kaip žiūrima į iškrypimus, vertinu kaip pasityčiojimą iš ligonių.12. Komentatorius
(2020-03-04 13:50:17)
(78.157.79.193) Parašė:

Po Seimo rinkimų reikia tą "užsienio reikalų ministeriją" likviduoti, išvaikyti visus iškrypėlius velniop, išdezinfekuoti ir išvedinti patalpas... Tada įsteigti "Lietuvos tarptautinių reikalų ministeriją" ir surinkti visus darbuotojus "normalius".11. Komentatorius
(2020-03-04 13:46:58)
(78.157.79.193) Parašė:

8.Klaustukui< Jo jau tokia lytis, kad net keturiolikmetės mergaitės "neįkvepia"..., bet už senesnius griekus jis kietai laikomas už kankolų, ir šneka tik tai, ką jam liepia.10. Įdomu
(2020-03-04 11:42:02)
(83.179.94.58) Parašė:

Belieka belieka priimti įstatymą dėl gyvulių lygybės ,kuo jie blogesni.9. An
(2020-03-04 11:21:59)
(78.63.229.198) Parašė:

Matosi vis didejantis ir didejantis zmoniu nukvailejimas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras