Prezidento Gitano Nausėdos per spalio 11 - 17 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Spalio 11 d. G. Nausėda pristatė savo globojamą iniciatyvą „Lietuvos galia“. Jos tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią.
Taip pat spalio 11 d. G. Nausėda pirmadienį pasveikino pareigas pradėjusį eiti Estijos Respublikos Prezidentą Alarą Karisą. Prezidentas naujajam Estijos vadovui palinkėjo sėkmės ir stiprybės dirbant Estijos žmonių labui.
Taip pat spalio 11 d. G. Nausėda perskaitė kalbą Vilniaus universiteto Teisės fakulteto 380-ųjų įsteigimo metinių minėjime.
„Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Leonas Sapiega Trečiojo Lietuvos Statuto dedikacijoje rašė, kad „gėda tautai savo įstatymų nežinoti“, ir pridėjo Cicerono citata pagrįstą teiginį, kad „teisės vergais esame dėl to, kad galėtume naudotis laisve“, - kalboje pažymėjo valstybės lyderis.
Spalio 12 d. G. Nausėda pasveikino Ispanijos Karalių Felipe VI ir visus Ispanijos žmones šalies nacionalinės šventės – Fiesta Nacional de España – proga ir visiems Ispanijos žmonėms palinkėjo sveikatos ir visokeriopos sėkmės, o šaliai – gerovės ir klestėjimo.
Taip pat spalio 12 d. G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo pateikė Seimui Sporto įstatymo pakeitimo projektą.
„Valstybė turi vadovautis lygiateisiškumo principu ir neskirstyti sportininkų pagal jų galią, o skatindama Lietuvos vardą garsinančius atletus, vertinti juos pagal jų pasiekimus“, - pabrėžė valstybės vadovas.
Spalio 13 d. G. Nausėda dalyvaudamas Tarptautiniame Malmės Holokausto atminimo ir kovos su antisemitizmu forume kvietė ugdyti jaunąją kartą ir nenusileisti neapykantos kalbai bei bandymams klastoti istoriją.
Taip pat spalio 13 d. G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Seimui pateikė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjos Jūratės Varanauskaitės ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos Dalios Višinskienės kandidatūras į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas.
Taip pat spalio 13 d. Nausėda susitikęs su Danijos lietuvių bendruomenės nariais, kvietė puoselėti lietuvybę, pilietiškumą ir bendromis jėgomis siekti, kad visi Lietuvos žmonės galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę, kad ir kur gyventų ar ką veiktų.
„Mes kalbame apie vaikus, kurie gali būti išsaugoti Lietuvai – arba prarasti Lietuvai“, - pasakė šalies vadovas.
Spalio 14 d. G. Nausėda susitiko su Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininku László Kövériu. Susitikime valstybės lyderis pabrėžė, kad Lietuva vertina Vengrijos indėlį į Baltijos regiono saugumą – karių dislokavimą pratyboms, dalyvavimą NATO oro policijos misijoje ir NATO pajėgų integravimo vadavietėje.
Spalio 14 d. G. Nausėda pasveikino Korėjos Respublikos Prezidentą Moon Jae-in istorine Lietuvai ir Korėjai proga – su 30-osiomis diplomatinių santykių užmezgimo metinėmis.
„Simboliška, kad būtent Korėjoje pastatytas suskystintų gamtinių dujų laivas „Independence“ tapo raktu į Lietuvos energetinę nepriklausomybę“, - parašyta valstybės vadovo laiške.
Taip pat spalio 14 d. G. Nausėda ketvirtadienį pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus.
Taip pat spalio 14 d., Lietuvos išrinkimo į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 metų terminui proga, G. Nausėda informavo, kad tai bus galimybė pademonstruoti lyderystę žmogaus teisių srityje.
Spalio 15 d. G. Nausėda penktadienį su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite ir energetikos ministru Dainiumi Kreiviu aptarė pasirengimą Europos Vadovų Tarybai (EVT). Pasak šalies vadovo, turime siekti spartaus fizinio barjero įrengimo.