Buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje (BJRM arba tiesiog Makedonijoje; nepainioti su vienu iš devynių Graikijos regionų Makedonija) nuo balandžio 12 d. vykstanti spalvotoji revoliucija (Шарената револуција) pasiekė piką: birželio 6 d. 5000 protestuotojų, susirinkę prie vyriausybės rūmų sostinėje Skopjėje reikalavo, kad šalies valdžia, įklimpusi į pasiklausymo skandalą, atsistatydintų. Skeptikai tvirtina, kad kol kas nieko, išskyrus rinkimų atidėjimą iš birželio 5 d. į vėlesnį laiką, nepasiekę revoliucionieriai vykdo „Makedonijos ukrainizaciją“ ir gali sukurti „Ukrainos scenarijų“.
ES ir NATO norėtų, kad Makedonija taptų jų nare, todėl remia spalvotąją revoliuciją, tu metu Rusija ją smerkia kaip įrankį, kuris destabilizuoja padėtį šalyje.
Pasiklausymo skandalas Makedonijoje kilo 2015 m. vasarį, kai opozicijos lyderis Zoranas Zajevas (Зоран Заев) paviešino įrašus, kuriuose užfiksuoti politikų, teisėjų, žurnalistų pokalbiai. Netrukus Skopjėje kilo masiniai procesai, kurie tebevyksta iki šiol, o valdžia taip ir neatsistatydino.
Šaltinis: republika.mk
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]