Marsą tiriantis kosminis aparatas „Curiosity“ pirmą kartą ėmėsi nuodugniai tirti Raudonosios planetos žemės pavyzdį. Tikimasi, kad tai padės atsakyti į daug klausimų apie šią planetą.
Mokslininkai intriguoja jau dabar turintys svarbios informacijos, tik ragina žmones jos palaukti.
Marsaeigis paėmė kelių centimetrų grunto mėginį Raudonojoje planetoje. NASA mokslininkai teigia, kad aparatas pirmą kartą panaudojo visus instrumentus tirdamas šią informaciją. Teigiama, kad paimtame grunto mėginyje rasta vandens, anglies ir sulfidinių medžiagų. Tačiau kol kas nesiryžtama atsakyti, ar tai sudarė prielaidas gyvybei Marse egzistuoti. „Laukiame ir tikimės svarbių atradimų, kurie bus įdomūs ir svarbūs žmonijai. Jau dabar turime svarbios informacijos, kurią gavome atlikdami tyrimus, tai - dideli atradimai. Visa tai netrukus bus pristatyta pasauliui, reikia tik turėti kantrybės“, - kalbėjo NASA mokslininkas Johnas Grotzingeris.
Mokslininkai sako, kad šie tyrimai įrodo, jog aparatas gali atlikti skirtingus grunto ir uolienų tyrimus. Marsaeigis „Curiosity“ Raudonojoje planetoje nusileido prieš 4 mėnesius.
Šio projekto vertė 2,5 milijardo JAV dolerių. Pagrindinis misijos tikslas – išsiaiškinti, ar kada nors Marse galėjo egzistuoti gyvybė.
"Lietuvos ryto tv" inf.
