Europos Parlamento pirmininkas socialdemokratas Martinas Šulcas (Martin Schulz) reiškia nepasitenkinimą rytinėmis ES valstybėmis dėl nacionalistinių pažiūrų ir grasina jėga susidoroti su tais, kurie nepaklus Briuselio politikai.
„Jei laimės ultranacionalistai, tai turėsime ne tik šiuo klausimu ultranacionalistų Europą. O mums reikia Europos bendrijos, ir mes ją turime išreikalauti, net jei tam reikės panaudoti jėgą. Žmonės, kuriems ir aš priklausau, kurie sako, kad globalių problemų negalima spręsti nacionalizmo pagalba, pagaliau turi stoti į kovą ir pasakyti, kad jei reikės, mes tai iškovosime“, - sako vienas ES vadovų.
Žanas Klodas Junkeris ir Martinas Šulcas (dešinėje). Nuotr. 444.hu |
Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean–Claude Juncker), kalbėdamas Europos Parlamente paskelbė, kad naują ES migracijos politiką yra pasiūlęs M. Šulcas. Jis aiškiai pasakė, kad naujos politikos siūlymus sudarė „penki pirmininkai“, bet paminėjo tik Šulco pavardę. Būtent paminėtoji pirmininkų grupė ir išrado „priverstinį pabėgėlių perkraustymo mechanizmą“. Tačiau ES parlamentas jam nebuvo suteikęs tokių įgaliojimų, nes jokiose sutartyse ar įstatuose nenumatyta tokia pirmininko kompetencija.
Lenkų spauda labai aštriai sureagavo į tokį M. Šulco pasisakymą ir gausiai kritikavo. Vienas straipsnių pavadintas „Vokiečiai turi gilias tradicijas „jėga primesti Europai bendrijos dvasią“. Martinas Šulcas yra šios linijos tęsėjas“. Lenkai mano, kad toks jo pasisakymas net gali lemti jo, kaip pirmininko, atleidimą iš pareigų. Vadindami Ž. K. Junkerį diplomatiškesniu, bet taip pat arogantišku, lenkai jo pasisakymus apie numatytas priemones, kurios bus taikomos nepaklusnioms valstybėms, taip pat vertina kaip prievartą. Ir klausia, ar tikrai bus panaudota jėga.
Šaltinis: wpolityce.pl 1, wpolityce.pl 2, wpolityce.pl 3