Socialinio tinklo „Facebook“ kūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas (Mark Zuckerberg) paskambino JAV prezidentui Barakui Obamai (Barack Obama) ir išsakė savo „nepasitenkinimą“ dėl JAV vyriausybės vykdomų sekimo programų internete.
M. Zuckerbergas paskelbė šį pareiškimą praėjus dienai po to, kai JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) sukūrė serverį, imituojantį „Facebook“ serverį, per kurį agentūra prieidavo prie vartotojų kompiuterių.
NSA šiuos pranešimus pavadino „netiksliais“.
Baltųjų rūmų atstovė Keitlin Heiden (Caitlin Hayden) patvirtino, kad trečiadienį vakare B. Obama ir M. Zuckerbergas kalbėjosi telefonu apie „neseniai spaudoje pasirodžiusias publikacijas, skirtas JAV žvalgybos veiklai“, bet detalesnės informacijos nepateikė.
„Kai mūsų inžinieriai nenuilstamai darbuojasi stengdamiesi sustiprinti saugumą, mes įsivaizduojame, kad ginamės nuo nusikaltėlių, o ne nuo savo vyriausybės“, - rašė M. Zuckerbergas savo "Facebook" paskyroje.
„Facebook“ ir kitos interneto kompanijos siekia, kad žvalgybos tarnybų informacijos rinkimo metodai būtų iš esmės pakeisti.
M. Zuckerbergas ragina JAV valdžią būti atviresnę savo veikloje, „kitaip žmonės tikės pačiu blogiausiu“.
„Facebook“ kartu su „Google“, „Apple“, „Microsoft“, „Twitter“, AOL, „Linkedin“ ir „Yahoo“ sukūrė darbo grupę pavadinimu „Vyriausybinio sekimo reforma“ (Reform Government Surveillance).
Grupė reikalauja „stambaus masto“ permainų vyriausybės vykdomoje informacijos rinkimo politikoje.
„Siekiant išsaugoti interneto jėgą, būtina išsaugoti jo saugumą“, - rašo M. Zuckerbergas.
Šios savaitės pradžioje buvęs JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) ir Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) darbuotojas Edvardas Snowdenas (Edward Snowden) pareiškė, kad masinis sekimas, kurį vykdo internetu JAV ir kitų šalių vyriausybės, gali, jo žodžiais, „sudeginti interneto ateitį“.
Eltos inf.