Privati JAV bendrovė paskelbė ketinanti 2020 m. į Mėnulį nuskraidinti astronautus. Skaičiuojama, kad ši misija kainuos beveik 1,5 milijardo dolerių. JAV kol kas yra vienintelė šalis surengusi misiją į Mėnulį.
„Vienas mažas žingsnis žmogui, bet didelis šuolis žmonijai“, - tokius žodžius 1969 metais ištarė Neilas Armstrongas – pirmasis žmogus išsilaipinęs Mėnulyje. Po to buvo surengtos dar kelios ekspedicijos ir programa nutraukta. Tačiau jau po mažiau nei 10 metų Mėnulis gali vėl sulaukti lankytojų iš Žemės.
Buvusių NASA mokslininkų sukurta bendrovė „Golden Spike“ paskelbė ambicingus planus – iki 2020 metų į Mėnulį ketina išsiųsti astronautus. „Mūsų vizija sukurti patikimą ir prieinamą JAV sukurtą komercinę transportavimo į Mėnulį sistemą. Ji leistų geriau tirti Žemės palydovą. Tai galėtų daryti bet kuri šalis, korporacija ar atskiri žmonės, kurie nori įgyvendinti tokius tikslus Mėnulyje. Tie tikslai gali būti moksliniai, verslo, šalies prestižo ar tiesiog asmeninės ambicijos“, - sakė bendrovės pirmininkas Gerry Griffinsas.
Mokslininkai užsimena, kad į Mėnulį gali būti surengta iš viso apie 15-20 misijų. Kiekviena jų kainuotų apie 1,4 milijardo dolerių. Kompanija „Golden Spike“ teigia, kad skrydžiui bus naudojama jau išbandyta kapsulė ir raketa. „Turime dar labai daug sužinoti apie Žemės kilmę, Saulės sistemos evoliuciją, mažų planetų egzistavimą. Visa tai padarius galima daug sužinoti apie gyvybės kilmę Žemėje. Žinoma, kad Mėnulyje yra labai daug skirtingų išteklių – nuo vandens iki platinos, bei kitų egzotiškų išteklių, kurie gali suteikti ekonominės naudos. Mėnulis pasaulį domina tiek moksliniu, tiek ekonominiu požiūriu“, - kalbėjo bendrovės „Golden Spike“ vadovas Alanas Sternas.
JAV kol kas yra vienintelė šalis surengusi misiją į Mėnulį. 1969 metais ten nusileido „Apollo 11“ misijos astronautai. Po to buvo surengtos dar 6 misijos ir programa dėl per didelių išlaidų nutraukta.
Bendrovė teigia, kad ji ketina siūlyti skrydžius kitoms šalims tokioms, kaip Pietų Afrikos Respublika, Pietų Korėja, Indonezija, Japonija.
"Lietuvos ryto tv" inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]